logo

KESTEL TURİZM DE ATAĞA KALKTI

BEBKA PROJESİ
Kestel belediyesince geliştirilen ve BEBKA tarafından desteklenen, Kestel’in Tarihi ve Kültürel Değerleri ile Turizm Potansiyelinin Tanıtılması Projesi tanıtım toplantısı Kültür Merkezinde düzenlendi.
Toplantıya Kestel Kaymakamı Cemil AKSAK, Kestel Jandarma Komutanı Murat BAYTAŞ, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Ak Parti Kestel İlçe Başkanı Mehmet GÜREL, Protokol mensupları, ilçe sakinleri ve öğrenciler iştirak etti
Açılışta bir konuşma yapan belediye başkanı Yener ACAR, “Zengin tarihi, değerleri ve eşsiz doğal güzellikleri ile ülkemizin cennet köşelerinden biri olan ilçemizin sahip olduğu turizm potansiyelini, ulusal ve uluslar arası alanda etkin ve yenilikçi yöntemlerle tanıtmak ve ilçeyi turizmde bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla, 2013 yılı Haziran ayında başladığımız çalışmalarımız kapsamında 3 dilde hazırlanmış bir tanıtım kitabı yine İngilizce Arapça ve Türkçe hazırlanmış bir tanıtım CDsi, yine üç dilde hazırlanmış turizm haritası yanında, Akıllı telefonlar için Kent Rehberi Mobil uygulaması geliştirilerek kullanıma sunuldu. Hedefimiz Ülke turizminde ilçemizin hak ettiği noktaya ulaşması Hazırlanan bu materyaller ile ilçemizi turizmde önemli bir noktaya taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.
Programda hazırlanan çalışmaların tanıtımlarının yapılmasının ardından Tanıtım filmi izlendi. Program sonunda bir konuşma yapan Kestel Kaymakamı Cemil AKSAK, “Kestel Belediyemize ve BEBKA ya yapılan tüm çalışmalar için teşekkür ediyorum. Turizmde bir çok zenginliğe sahip olan ilçemizde tanıtım konusunda duyulan eksikliği bu materyaller ile en iyi şekilde giderileceğine inanıyorum Bir kez daha tüm bu çalışmalarda emeği geçenlere ilçemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Share
361 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?