logo

Kestel ve Köyleri Yaşatma derneği çalışmaya tam gaz devam ediyor

Kestel ve Köyleri Kültür Yaşatma Derneği, yapmış olduğu birbirinden güzel projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.
Kış aylarını iliklerimize kadar hissettiğimiz şu günlerde, bazı mahallelerimizde bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere, kışlık bot hediye ederek, yüzlerinin gülmesini, ayaklarının ısınmasını sağlayan Kestel ve Köyleri Kültür Yaşatma Derneği, şimdi de dernek binasının önüne koymuş olduğu, ekmek standıyla dikkatleri çekiyor.
“İhtiyacın varsa al, ihtiyacın yoksa koy” diyerek, ihtiyaç sahiplerinin buradan bedava ekmek almaları için, ekmek reyonu oluşturdu.
Değişik ve parlak fikirleriyle, topluma faydalı projeler üreten dernek başkanı Necip Arslan, amaçlarının dernekçiliğin layıkıyla nasıl yapılması gerektiğini göstermek olduğunu ifade ederek, “Bizler, bir kahve, bir tabela derneği olmak için kurulmadık. Amacımız, Üyelerimizin ve toplumumuzun ihtiyaçlarını karşılayabilecek projeler üretmek, bu projeleri de halkımıza sunabilmek ve dernekçiliğin çıtasını en üst seviyelere çıkarmak için iddialıyız. Çok güzel ve uyum içinde çalıştığımız bir yönetim kurulumuz var. Bizlerin bu uyumu ister istemez çalışmalarımıza ve projelerimize de yansımaktadır. Dernek binamızın önünde oluşturduğumuz ekmek standımızdan ihtiyaç sahipleri, ihtiyaçları ölçüsünde faydalanmaktadır. Şimdilik günde 50 ekmek dağıtımı yapılmaktadır. Fakat, talep arttıkça bu talebi de karşılamak için elimizden geleni yapacağız” diyen dernek başkanı Necip Arslan, Bazı öğrencilerimizin ihtiyacı olan kışlık bot dağıtımımız da aralıklarla devam etmektedir.”diyerek, önümüzdeki günlerde çok güzel ve değişik projeleri ilçe halkımızla paylaşacağız” dedi.

Share
294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?