logo

KESTEL ZABITASINDAN TRAFİK EĞİTİMİ

Kestel’de ilköğretim okullarında okuyan öğrencilere belediye ile emniyet iş birliğinde trafik eğitimi veriliyor. Trafik polisi ile trafik zabıtasının ortaklaşa gerçekleştirdiği eğitimlerde öğrencilere trafik kuralları anlatılarak, soruları yanıtlanıyor.
Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, İlçe merkezinde bulunan ilkokullarda Trafik kuralları, Trafik işaret ve işaretçileri, Kaldırımlarda güvenli yürüyüş, Bisiklet kullanımı, Okul servislerine binme ve inme kuralları, Trafik kazaları ve korunma yolları konulu eğitim verdi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekiplerinin katılımları ile ortaklaşa gerçekleştirilen eğitimde sorumlu zabıta memurları tarafından ilköğretim öğrencilerine trafikte uymaları gereken kurallar anlatıldı. Eğitimlerde polis ve zabıta memurları ayrıca, öğrencilerin sorularını da cevapladı. Konu Hakkında bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR ” Bireyin devletle ilk buluştuğu nokta trafiktir. Bastığınız kaldırım veya aracınızla seyahat ettiğiniz yol, devletimizin farklı organları tarafından inşa edilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Bu bakımdan trafik, hayatımızda ayrı bir önem taşımaktadır. Sevdiklerimize ulaşmak, okulumuza gelmek, evimize geri dönmek ve hizmet üretmek için hep yolları ve kaldırımları kullanırız. Tüm bunları yaparken belli kurallara uyarak hareket ederiz. Çünkü kuralsızlığın olduğu yerde, kaos ve çatışma olur. Bu bakımdan miniklerin ilk önce trafik eğitimi verilmesine büyük önem veriyoruz. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerimizin de katılımları ile gerçekleştirilmekte olan çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde tüm okullarımıza yaygınlaştırarak bu konuda öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz.Atalarımızın dediği gibi ağaç yaşken eğilir sözü doğrultusunda geleceğin sürücülerini şimdiden bilinçlendirerek trafik sorunumuzun çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz ” dedi.

Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?