logo

Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp KILIÇ “Köylüyü sömürmeyi bırakın”

    Kestel Ziraat Odası bir basın toplantısı düzenleyerek, köylüyü sömürenlere karşı savaş açtı. Ziraat Odasında yapılan basın açıklamasında, başkan Eyüp Kılıç, “Köylüyü yıllarca sömürerek, sırtlarından para kazanıp karnını kaşıyanlar utansın” diyen Kılıç, Daha önce şeftali fiyatları için gösterdiği tepkiyi bu kez de elma fiyatları için gösterdi.

     Köylünün yalnız olmadığını dile getiren Oda başkanı, “Sakızın 50 kuruş olduğu yerde, 1 bardak çayın 1.5 TL olduğu yerde, elmanın küspesinin 1.75 kuruş olduğu yerde, elma 55 kuruşmuş. Bizim gayretçi çalışmalarımızdan rahatsız olan omurgasızlar, bizleri şikayet etmekten geri durmuyorlar. Onlar istedikleri kadar şikayet etsinler, biz asla bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Onlar fabrikalarını büyütüyorlar, çiftçiler ise meyve ağaçlarını kesiyorlar veya tarlalarını satıyorlar”diyerek bir kez daha çiftçinin yanında olduklarını dile getirdi.

Başkan Eyüp Kılıç, hazırladıkları dosyaları meclis üyelerine verirken.

     Basın açıklamasından sonra, göreve geldiğinden bu yana 9 ay geçtiğini söyleyen Eyüp Kılıç, “Biz, göreve gelirken şeffaf olacağımızın ve her kuruşun hesabını vereceğimizin sözünü verdik. Şu anda da 9 aylık harcamalarımız, bütçemiz, gelirimiz ve giderimizden oluşan bu dosyaları yönetim kurulumuza ve meclis üyelerimize sunuyoruz.”diyerek, şeffaflık lafla olmaz böyle olur dedi.

Share
1194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?