logo

Kestel Ziraat Odası Farkındalık yaratıyor

     Kestel Ziraat Odası başkanlığına seçildikten sonra, yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken Eyüp Kılıç, farkındalık yaratmaya devam ediyor.

     Köy köy, mahalle mahalle gezerek, üreticinin ürettiği ürünleri hak ettiği fiyata satabilmesi için büyük bir mücadele veriyor. Özellikle bölgemizde ve dışarıdan dip şeftali alımına karşı üreticilerle birlik oluşturan başkan Eyüp Kılıç, “5 – 10 yıl önce 40 kuruşa verdiğimiz şeftaliyi bizden 35 kuruşa almak istiyorlar. 10 yıl önce aldığımız gübre, mazot ve ilaç fiyatları tavan yapmış durumda. Ama, köylümüz halen 10 yıl önceki fiyatlarla ürününü satmaya çalışıyor. Birlik ve beraberliği sağlarsak, biz hedefimize ulaşırız” diyen Kılıç, üreticiyi sürekli bilgilendirmeye devam ediyor.

    Geçtiğimiz hafta hazırladıkları dosyaları ilçe başkanlarına veren Eyüp Kılıç, siyasilerden de destek isteyerek, belediye başkanı Önder Tanır’ı makamında ziyaret edip, sorunları anlattı. Belediye başkanının kendilerini çok iyi karşıladığını söyleyen Kılıç, “Başkanımız her konuda bizim yanımızda olacağını ifade etti. Bu da bizim için oldukça başarılı bir ziyaret anlamına geldi” dedi.

    Çiftçilerin üretmiş olduğu ürünlerin pazarlanması için köylerde istişare toplantıları da yapmaya devam ediyor.  Bu toplantıya, Kestel Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Kürel, Gürsu Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez ve yönetimi, S.S Bursa Bölgesi Tarım Koop Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Özkan, Gürsu Kazıklı Mahallesi Kooperatif Başkanı, Gürsu Adaköy Mahallesi Muhtarı, Gürsu Ağaköy Koop Başkanı, Serme Mahallesi Muhtarı, Barakfakih Mahallesi Muhtarı, Koop Başkanı ve yönetimi, Narlıdere Mahallesi Muhtarı ve Koop Başkanı, Dudaklı Mahalle Muhtarı ve Koop Yöneticileri ve Gölbaşı Mahallesi Muhtarı bu programlara katılım sağladı. Ziraat Odası başkanı Eyüp Kılıç, “Programıza katılım sağlayan, destek veren ve her zaman yanımızda olacağını belirten herkese teşekkür ederim” dedi.

     İlçemizin giriş ve çıkışlarına “Alınterimin karşılığını istiyoruz” isimli pankart çalışması yaparak dikkat çeken Kestel Ziraat Odası, Pazartesi günü Halk Eğitim Merkezinin Yeni Kültür Merkezindeki yıl sonu kurslarının sergi ve belge dağıtım töreninde açmış olduğu stant ile, Kestel’li üreticilerin ürettiği ürünlerin tanıtımını yaptı.

Share
310 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?