logo

KESTEL’DE CHP RÜZGARI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kestel CHP İlçe Başkanlığı, Kestel Ziraat Odası, Kestel Muhtarlar Derneği ve Bursa Akademik Odalar Birliğini ziyaret etti. 

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe başkanı Hatice Doğan, Parti binasının yerinin değiştiğini ve açılışının pandemi nedeniyle ertelendiğini ifade ederek, Partimizi iktidara taşımak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Buradaki coşkudan da anlaşılacağı gibi, iktidara geleceğimizin ayak sesleri çoktan duyulmaya başladı. İlçemize vakit ayıran  ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak için şuan ilçe başkanlığımızda olan Grup Başkanvekilimize hoş geldiniz diyorum dedi.

Özel, CHP Kestel İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmasında, CHP’nin bir baba evi olduğunu, kapısının herkese açık ve tapusunun da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kayıtlı olduğunu söyledi. Sıkıntıları sona erdirmek, ülkeyi bir kez daha kurtarmak, demokrasiyi bir kez daha kurmak için herkese önemli vazifeler düştüğünü belirten Özel, şöyle konuştu:

“Kim cumhurbaşkanı adayı olacak diye bir tartışma sürüyor, gidiyor. Buna kapılmayın, ben size şimdi açıklayacağım cumhurbaşkanı adayını. Cumhurbaşkanı adayı, kimi ilan edersek edelim, elbette bir partinin iktidara gelmesi genel başkanın yürütmeyin başına gelmesinden olur. Ama genel başkanımız da diyor, ‘İttifak ortaklarımızla konuşacağız, anketlere bakacağız, hata yapmayacağız, en doğrusunu yapacağız’ diyor. Tam da bu noktadayız. Ama aday kim olursa olsun, sizin çok önemli bir göreviniz var, o aday ilan edilene kadar siz bizim cumhurbaşkanı adaylarımızsınız. Ona vekalet edeceksiniz. Yarın sabah herkesin cumhurbaşkanı adayı olarak yataktan kalkması gerekiyor.”

Özgür Özel, CHP üyelerine çağrıda bulunarak, herkesin komşusundan cumhurbaşkanlığı için komşularını, arkadaşlarını, dostlarını ikna etmeleri için yarından itibaren 50 artı 1 için oy isteme çalışmalarına başlamalarını istedi.

     CHP İlçe başkanlığından sonra yürüyerek Kestel Ziraat Odasına gidildi. Ziraat Odası başkanı Eyüp Kılıç tarafından karşılanan CHP heyeti, burada çiftçilerin sorunlarını dinledi. Kılıç, artan gübre fiyatlarından ve ilaç fiyatlarından bahsederek, “Çiftçilerimizin dayanacak gücü kalmadı. Her ay fiyatlar sürekli değişiyor ve buna da kimse bir şey demiyor.

Çiftçimizin gereken tepkiyi sandıkta vereceğine eminim. Bakın odamızı herkes ziyaret ediyor, ama Ak Partiden bir milletvekili halen ziyaret etmedi bizi. Çünkü, bize anlatacakları bir şeyleri kalmadı diyerek, Özgür Özel’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve çıkışta hazırladıkları raporu Özel’e teslim etti.

     Ardından, muhtarlar derneğini ziyaret eden Özel, “Muhtarların çok önemli bir görev üstlendiğini ifade ederek, “İktidarımızda muhtarlıkların hakları ve görevleri kendilerine iade edilecek. Hatta, yanlarından bir engelli kadrosu açılacak ve burada engelli bir kardeşimiz istihdam edilecek. Muhtarlık öyle kolay olunmuyor. Muhtar kendisine ait olan oy ile seçiliyor, bizler ise partinin gücüyle. O bakımdan muhtarlığa gereken saygının sağlanması için çalışacağız ve yeniden köyü, köy satatüsüne, mahalleyi de mahalle satatüsüne kazandıracağız” dedi.

       Muhtarlar derneği başkanı Ersin Eraslan’da, Özgür Özel’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretlere, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ve Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, CHP İlçe başkanı Hatice Doğan, meclis üyeleri  ile partililer de katıldı.

Share
527 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?