logo

KESTEL’DE DEPREM TATBİKATI

Kestel Belediyesi ve Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliğinde, Musa Fırat Coşkun Orta okulunda, öğrencilerin afet bilincinin oluşturulması deprem anında nasıl davranılmalı, yapılan yanlışlar konulu bir tatbikat düzenlendi
AFAD VE KARKUT ekiplerinin sınıflarda verdiği eğitimin ardından çalınan sirenle öğrenciler aldıkları eğitim doğrultusunda sınıfları boşaltarak acil durum toplanma bölgelerinde buluşturlar. Sınıfta kalan yaralı bir öğrenci ise, Kestel Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekiplerince kurtarıldı.
Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Yener ACAR, “Ülkemiz deprem kuşağında yer almakta, bu hepimizce bilinen bir geçek bunu değiştirmek mümkün değil, öyle ise bu gerçekle yaşamayı ve depreme her an hazırlıklı olmalıyız. Bu doğrultuda, öğrencilerimizi bilinçlendirmek amacı ile Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliğinde bir tatbikat düzenledik. Belediyemizin Arama ve Kurtarma ekibi KARKUT’unda iştirak ettiği tatbikatın oldukça verimli olduğuna inanıyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde bu tür çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Share
303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?