logo

KESTEL’DE GÜNDEM KENTSEL DÖNÜŞÜM

kentsel dönüşüm kestel
Kestel ilçesinde 6306 sayılı yasaya göre Kentsel Dönüşüm yapılması düşünülen Vani Mehmet Mahallesindeki 7.2 hektarlık alan ile ilgili olarak, Bursa Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ve Kestel Belediyesinin ortak çalışması sonucu düzenlenen, Vani Mehmet Mahallesi Öneri Riskli Alana ilişkin rapor ile Vani Mehmet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konsept Projesi’nin TMMOB’ye bağlı Teknik Meslek Oda temsilcilerine sunumu gerçekleştirildi.
Belediye meclis salonunda yapılan sunum toplantısına Belediye Başkanı Yener ACAR, Belediye meclis üyeleri İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati ŞAHİN ve Yönetim Kurulu üyeleri , Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı Füsun UYANIK ve Yönetim Kurulu ile Mimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Başkanı Serkan SAPAN İle yönetim kurulu üyeleri ve Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi 2. Başkanı Yunus ŞAHİN ve yönetim kurulu üyeleri iştirak etti.
Toplantı sonrasında bir açıklama yapan belediye başkanı Yener ACAR son günlerde ülke gündemimizin en önemli konularından biri olan Kentsel dönüşüm konusunda Kestel belediyesi olarak hazırlamış olduğumuz konsept projemizi değerli akademik oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile paylaştık. Daha öncesinde ilçemizde siyasi partilerimize ve meclis üyelerimize yapmış olduğumuz sunum sonrasında bu ikinci sunumumuz. Konsept projenin gerçekleştirileceği alan ilçemizin ilk yerleşim noktası olan kısım. Bu bölgede başlatılacak kentsel dönüşüm çalışmasını Kestel geneline yaydığımızda doğal afetler konusunda hazırlıklı modern bir çehreye bürünmüş bir ilçe oluşturmuş olacağız. Bugün hazırlanan konsept proje konusunda değerli Teknik Meslek Odası başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile istişarede bulunduk kendileri projemizi inceleyerek bize görüşlerini bildirecekler bizlerde bu doğrultuda çalışmalarımıza yön vereceğiz dedi.

Share
241 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?