logo

04 Haziran 2018

Kestel’de hayvan hayatının değeri yok


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Geçtiğimiz akşam saatlerinde, bana cep telefonundan ulaşan bir vatandaş, evinin yanındaki inşaatın gider borusundan bir yavru kedinin sesinin geldiğini ve insan olarak da, bu sese duyarsız kalamadığını ifade ederek, konuyla ilgili bir yetkili bulamamaktan şikayet etti.
İtfaiye ekiplerini aradığını, olay yerine gelen 3 itfaiye ekibinin elleri cebinde sadece olayı dinlediğini ve ardından “bizim yapacak bir şeyimiz yok” diyerek olay yerini terk ettiğini anlatan bu vatandaşımız çaresiz bir şekilde, belediyenin köpek toplama ekibinden de yardım ister ve buradan da olumsuz cevap alınca, AKUT’u arar. AKUT bir iki taktik verir onları uygular ve sabahında kedi bulunduğu yerden kurtulur gider.
Bir canlının hayatını kurtardığı için mutlu olduğunu belirten bu vatandaşımız, “Keşke Kestel Belediyesi ekipleri de bu konuda bir şeyler yapabilseydiler. Ama görüyoruz ki, hayvan hayatının bunlar için hiçbir önemi yok. Bu bir yönetici için acizlikten başka bir şey değildir” diyerek tepkisini dile getirdi.
Akşam saatlerinden, sabahın erken saatlerine kadar kedinin kurtulması için her türlü mücadeleyi veren bu hayvan sever arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

Ali Ekber CAN’ı desteklemeliyiz…
24 Haziran genel seçimleri için, ilçemizden milletvekili adayı olan Ali Ekber Can’ın çalışmaları takdirle karşılanıyor.
Bursa’nın her ilçesini, neredeyse her mahallesini gezen Ali Ekber Can, gençliği, dinamikliği ve temposuyla hemen fark ediliyor.
Bursa’nın sorunlarının neler olduğunu çok iyi bildiğini, çözümün de İYİ Parti iktidarıyla olacağına güveninin tam olduğuna değinen Ali Ekber Can, Milletvekilliği seçildiği takdirde bir milletvekilinin halkla nasıl yakın olduğunu, halkın sorunlarını kendi sorunuymuş gibi, çözümlenmesi için nasıl çalışıldığını göstereceğini belirten Can, “24 Haziran’da bu kardeşinize bu görevi verirseniz asla pişman olmayacaksınız” diyor.
Güleryüzü ile tanıdığımız ve Gelecek vaad eden bu kardeşimizin desteklenmesi; hem ilçemiz, hem de Bursa’mız için hayırlı olacağına inancım tamdır.

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Avrupa’daki Kestel’liler

  29 Kasım 2021 Yazarlar

      Kıymetli Okuyucular,      Değerli Can Dostlar.      Herkes gibi bende seyahat etmekten keyif alıyorum. Fırsat buldukça da imkanlarımı kullanıyorum. Kendimi yeniliyorum. Dağarcığımda yeni ufuklara yelken açıyorum. Yeni yeni şeyler öğreniyorum. Pandemi dolayısı ile uzun bir süredir bu imkanı bulamadık.  Esasen Mimarlık öğrencisi kızımla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatiline odaklanmıştık.   İstanbul da okuyan kızımızın online eğitimi sonlanınca ev, yurt vs. d...
 • Neden yok edilmeli

  29 Kasım 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Şu anda Türkiye çok ciddi anlamda tarihi bir maddi ve manevi kriz yaşıyor. Bu kriz, her geçen gün hayatımızı daha güçlü bir şekilde etkiliyor. Bu beladan nasıl kurtulacağımız konusunda her hangi bir çare bulmuş değiliz. Şu anda ülkede topluma siyasi öncülük yapan kurumların başvurduğu yöntemler ve kullandığı argümanlara baktığımızda var olan krizi çözmeleri mümkün değil, benim kanaatim böyle. Zira kimse sorunu neden sonuç ilişkisi babında ele almıyor, dolayısıyla sorunu çözmeleri de mümkün değil. ...
 • KESBELTAŞ’TA USULSÜZLÜK..!….. İŞLER YOLUNDA…

  27 Kasım 2021 Yazarlar

       AKP; Ülkeyi yönetemediği gibi, onun uzantısı olan Kestel Belediyesi de iyi yönetilemiyor.      Geçtiğimiz günlerde, Kebeltaşı ve belediyeyi incelemek üzere ilçemize bir müfettiş gelir. Hatta, aldığım duyumlara göre de, bu müfettişin Menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu bile söyleniyor.      Hazırlamış olduğu raporda, Kestel Belediyesinin yan kuruluşu olan Kesbeltaş’ta yaklaşık 2 milyonluk usulsüzlük tespit eder.      Bende bu duyum sonrası, bazı mec...
 • DÜŞÜNCENİN ANLATILMASI

  16 Kasım 2021 Yazarlar

  Ruh kavramı, Aristo’ya aittir. Aristo, diyaloglarında, bir aleti insanın kullandığını, yönettiğini belirtir. İnsan vücudunu, bir alete benzetir. İnsan vücudunu kullananın, yönetenin ruh olduğunu belirtir. Tıp bilgisine göre, insan vücudunu, beyin organı yönetir. Hareket ettirir. Beyin, elektrik üreterek vücudun her yeriyle iletişim kurar. Tıp bilgisi, dünya bilgisi olur. Yaratılış teorisine göre, canlı-cansız varlıkları ve insanı Allah yarattı. Ruhlar, Kalübela’da Allah tarafından yaratıldı. Kalübela, ruhların yaratıldığı zaman olur. All...