logo

04 Haziran 2018

Kestel’de hayvan hayatının değeri yok


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Geçtiğimiz akşam saatlerinde, bana cep telefonundan ulaşan bir vatandaş, evinin yanındaki inşaatın gider borusundan bir yavru kedinin sesinin geldiğini ve insan olarak da, bu sese duyarsız kalamadığını ifade ederek, konuyla ilgili bir yetkili bulamamaktan şikayet etti.
İtfaiye ekiplerini aradığını, olay yerine gelen 3 itfaiye ekibinin elleri cebinde sadece olayı dinlediğini ve ardından “bizim yapacak bir şeyimiz yok” diyerek olay yerini terk ettiğini anlatan bu vatandaşımız çaresiz bir şekilde, belediyenin köpek toplama ekibinden de yardım ister ve buradan da olumsuz cevap alınca, AKUT’u arar. AKUT bir iki taktik verir onları uygular ve sabahında kedi bulunduğu yerden kurtulur gider.
Bir canlının hayatını kurtardığı için mutlu olduğunu belirten bu vatandaşımız, “Keşke Kestel Belediyesi ekipleri de bu konuda bir şeyler yapabilseydiler. Ama görüyoruz ki, hayvan hayatının bunlar için hiçbir önemi yok. Bu bir yönetici için acizlikten başka bir şey değildir” diyerek tepkisini dile getirdi.
Akşam saatlerinden, sabahın erken saatlerine kadar kedinin kurtulması için her türlü mücadeleyi veren bu hayvan sever arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

Ali Ekber CAN’ı desteklemeliyiz…
24 Haziran genel seçimleri için, ilçemizden milletvekili adayı olan Ali Ekber Can’ın çalışmaları takdirle karşılanıyor.
Bursa’nın her ilçesini, neredeyse her mahallesini gezen Ali Ekber Can, gençliği, dinamikliği ve temposuyla hemen fark ediliyor.
Bursa’nın sorunlarının neler olduğunu çok iyi bildiğini, çözümün de İYİ Parti iktidarıyla olacağına güveninin tam olduğuna değinen Ali Ekber Can, Milletvekilliği seçildiği takdirde bir milletvekilinin halkla nasıl yakın olduğunu, halkın sorunlarını kendi sorunuymuş gibi, çözümlenmesi için nasıl çalışıldığını göstereceğini belirten Can, “24 Haziran’da bu kardeşinize bu görevi verirseniz asla pişman olmayacaksınız” diyor.
Güleryüzü ile tanıdığımız ve Gelecek vaad eden bu kardeşimizin desteklenmesi; hem ilçemiz, hem de Bursa’mız için hayırlı olacağına inancım tamdır.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...
 • Demokratik Anayasa

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım. Kişi, akılcı düşünme melekesini kaybedince her türlü akıl, mantık dışı fikir ileri sürer, artık o kişiden normal davranmayı beklemek eşyanın tabiatına aykırıdır.      Adaletsiz, bozuk düzenin alabildiğine derinleşen krizini çözme yeteneğini tamamen kaybeden yönetim kadroları, söylem ve eylemleriyle ekonomik ve sosyal krizin daha çok derinleşmesine sebep oluyorlar. Bu anlamda, en basit bir hadisede dahi akıl dışı beyanatlar vererek, bir bardak suda fırtınalar koparma basiretsizl...