logo

04 Haziran 2018

Kestel’de hayvan hayatının değeri yok


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Geçtiğimiz akşam saatlerinde, bana cep telefonundan ulaşan bir vatandaş, evinin yanındaki inşaatın gider borusundan bir yavru kedinin sesinin geldiğini ve insan olarak da, bu sese duyarsız kalamadığını ifade ederek, konuyla ilgili bir yetkili bulamamaktan şikayet etti.
İtfaiye ekiplerini aradığını, olay yerine gelen 3 itfaiye ekibinin elleri cebinde sadece olayı dinlediğini ve ardından “bizim yapacak bir şeyimiz yok” diyerek olay yerini terk ettiğini anlatan bu vatandaşımız çaresiz bir şekilde, belediyenin köpek toplama ekibinden de yardım ister ve buradan da olumsuz cevap alınca, AKUT’u arar. AKUT bir iki taktik verir onları uygular ve sabahında kedi bulunduğu yerden kurtulur gider.
Bir canlının hayatını kurtardığı için mutlu olduğunu belirten bu vatandaşımız, “Keşke Kestel Belediyesi ekipleri de bu konuda bir şeyler yapabilseydiler. Ama görüyoruz ki, hayvan hayatının bunlar için hiçbir önemi yok. Bu bir yönetici için acizlikten başka bir şey değildir” diyerek tepkisini dile getirdi.
Akşam saatlerinden, sabahın erken saatlerine kadar kedinin kurtulması için her türlü mücadeleyi veren bu hayvan sever arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

Ali Ekber CAN’ı desteklemeliyiz…
24 Haziran genel seçimleri için, ilçemizden milletvekili adayı olan Ali Ekber Can’ın çalışmaları takdirle karşılanıyor.
Bursa’nın her ilçesini, neredeyse her mahallesini gezen Ali Ekber Can, gençliği, dinamikliği ve temposuyla hemen fark ediliyor.
Bursa’nın sorunlarının neler olduğunu çok iyi bildiğini, çözümün de İYİ Parti iktidarıyla olacağına güveninin tam olduğuna değinen Ali Ekber Can, Milletvekilliği seçildiği takdirde bir milletvekilinin halkla nasıl yakın olduğunu, halkın sorunlarını kendi sorunuymuş gibi, çözümlenmesi için nasıl çalışıldığını göstereceğini belirten Can, “24 Haziran’da bu kardeşinize bu görevi verirseniz asla pişman olmayacaksınız” diyor.
Güleryüzü ile tanıdığımız ve Gelecek vaad eden bu kardeşimizin desteklenmesi; hem ilçemiz, hem de Bursa’mız için hayırlı olacağına inancım tamdır.

Share
194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...
 • Kestel Meclisi Belediye Başkanı Önder Tanır yüzünden dağıldı

  16 Ocak 2021 Yazarlar

       2021 yılının ilk meclis toplantısı, olaylı başladı. CHP’li meclis üyelerinin salonu terk etmesiyle birlikte, yılın ilk meclisinin de tadı tuzu kalmadı.      İlçemizin gerçekleştirilemeyen o kadar sorunu varken, Belediye Başkanı Önder Tanır’ın çıkıpta, CHP’deki taciz iddialarını ortaya atmasıyla başlayan tartışma ve devamında, özür dilememesi ortamı gerilmesine neden oldu.      Oysa ki, CHP’de yaşanan taciz olayından bile haberi olmayan sadece kulaktan veya ağabeylerinin yol...