logo

KESTEL’DE KOSGEB SERTİFİKA TÖRENİ

Kestel Belediyesi ve KOSGEB Bursa İl Müdürlüğü işbirliğinde 2.si düzenlenen uygulamalı girişimcilik kursunun sertifika töreni, belediye kültür merkezinde düzenlendi.
Törene, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, KOSGEB Bursa İl Müdürü Erkan GÜNGÖR, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Celal ÇİÇEK, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet DOĞRU, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemal YIKMIŞ ve kursiyerler iştirak etti.
Program ile ilgili bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, “İlçemizde ilkini 2016 yılı sonunda gerçekleştirdiğimiz ve büyük ilgi gören KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursumuzun 2.sini geçtiğimiz Mart ayı içerisinde gerçekleştirdik. Gündüz ve akşam gurubu olarak 60 kursiyerimiz kursa devam ederek, sertifika almaya hak kazandı. Hükümetimizce bilinçli girişimcilerin yetişmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlamalarına destek olunması amacı ile hayata geçirilen çalışma hedefleri olan girişimciler veya hali hazırda esnaf olup da işlerini geliştirmek isteyen vatandaşlarımız için büyük bir fırsat bu fırsatı değerlendirmek isteyen 60 kursiyerimize bugün sertifikalarını verdik. Kendilerine çıktıkları bu yolda başarılar diliyoruz. 3. Dönem kursumuz için kayıtlarımıza başladık ilgilenen ilçe sakinlerimizin belediyemize başvurmaları gerekmektedir” dedi.
Program protokol konuşmalarının ardından sertifikaların dağıtılması ile son erdi.

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?