logo

KESTEL’DEN HALEP’E YARDIM ELİ

Suriye’de yaşanan iç savaşın son mağdurları Halep’liler için ülke genelinde başlatılan yardım kampanyasına Kestel’den büyük destek. Kestel Kaymakamlığı Kestel Belediyesi, Diyanet Vakfı Kestel Temsilciliği ile Kestel Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğinde düzenlenen HALEP YALNIZ KALMASIN yardım kampanyası kapsamında toplanan Su, Un, Battaniye, Gıda, Mont Ve Benzeri Kışlık Giyecekler, Temizlik Malzemeleri Ve Soba Gibi Acil İhtiyaç Malzemeleri bugün düzenlenen program sonrasında dualarla Halep ‘e uğurlandı. Programa Kestel Kaymakamı Ziya POLAT, Ak Parti İl Başkanı Cemalettin TORUN, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah KARADAĞ, Belediye Başkanı Yener ACAR Siyasi partilerin ilçe başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri protokol mensupları ve ilçe sakinleri iştirak etti. Protokol konuşmalarının ardından dualarla uğurlanan 11 tır yardım malzemesi ile ilgili bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR Kestel Kaymakamlığı, Kestel Belediyesi, Türkiye Diyanet Vakfı Kestel Şubesi, IHH Kestel Temsilciliği Kestel Sivil Toplum Kuruluşları İşbirliğinde Düzenlenmiş Olan Yardım Kampanyamız Kapsamında Bugün 11 Tır yardım malzemesini hep birlikte Halep’e uğurladık.
İlçemizde ilk kez Bugüne Kadar Ülkemiz Genelinde Düzenlenen Yardım Kampanyalarında Farklı Bir Çalışma Gerçekleştirilerek Kestel de bulunan tüm siyasi partiler, oda, dernekler Ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, vatandaşlarımız el ele vererek Yardımlaşma Seferberliği Başlattık. Okula Giden Öğrencimizden en yaşlımıza, engellimize varana kadar herkes elini Halep için taşın altına koyarak kısa bir süre içinde bu 11 tırın yer aldığı yardım konvoyunu oluşturduk.
Kestel ölçüsünde bir ilçe için 11 tırdan oluşan bir yardım konvoyu ilçe sakinlerimizin bu konuya ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir.
Bu yardım konvoyun oluşmasında bizlere destek olan tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, Sanayici ve İş Adamlarımıza, Esnaflarımıza Ve Değerli İlçe Sakinlerimize Teşekkürlerimizi Sunuyoruz. Hepsinden Allah Razı Olsun. Allah Kimseyi Vatansız Bırakmasın. Dedi.

Share
219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?