logo

Kestel’den İstanbul’a 100 bin Gül

20151230_091034
Kestel’li Gül üreticilerinin şu sıralar yüzü gülüyor. 2014 yılında, Kestel Fidancılar Kooperatifinin ve İstanbul Ağaç A.Ş.’nin Sosyal Sorumluluk projelerinden biri olan «Alım Garantili Peyzaj Gülü Üretimi» üreticiler ile yapılan sözleşme gereği; 10 üretici ile 100.000 adet peyzaj gülü üretimi yapılmış, bu güller, ilçemizin Serme, Adaköy, Çataltepe mahallelerinde üretilmiştir. Söküme hazır hale gelen peyzaj gülleri, Yeni yılın ilk günleriyle birlikte, İstanbul Ağaç A.Ş.nin Alibeyköy’de bulunan merkezine gönderilmeye başlandı.
Konu hakkında bir açıklama yapan Kestel Süs Bitkileri ve Meyve Fidancılığı Kooperatif başkanı İbrahim Özcan, “Kooperatifimiz ve İstanbul Ağaç A.Ş. ile gerçekleştirdiğimiz protokol neticesinde, 10 gül üreticimizden 100 bin adet gül üretmelerini istedik. Kendileride ellerinden gelen çabayı göstererek, bu üretimi gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Ocak ayının sonuna kadar hava şartlarının müsait olduğu zamanlarda sevkiyatlara devam edilecektir.
Proje ile İstanbul Ağaç A.Ş, Kestel çiftçisinin umudu olmuştur. Gelecek yıllarda da projenin devam etmesini ümit ediyoruz” dedi.

Share
259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?