logo

30 Mart 2020

“Kestel’e sözümüz var” diyenler sözlerini tutmuyor


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel’in talihsizliği olsa gerek, gelenin gideni aratması.

     Bunlardan biriside kuşkusuz, Önder Tanır.

     Her fırsatta mimar olduğunu ortaya koyan ama, mimarlığın estetikliğini bir türlü göremediğimiz başkan, ilçeye büyükşehir belediyesi tarafından yapılan hizmetlere de müdahale edemiyor gibi.

     Şöyle ki, Bursa caddesinde temelleri atılan otoparkın çekme payının olmaması ve o sırada bulunan en eski binaları baz alarak yapılması, şaşılacak bir durum.

     Şu anda bile ilçemizin en büyük sorunlarından birisi trafik olurken, yarın bir yol genişletmesi yapılması gerektiğinde, maalesef ki, bu düşüncesiz yöneticiler yüzünden yapılamayacak.

     Vakit varken, bu yanlıştan geri dönülmeli ve çekme mesafesi korunmalı.

     Nasıl ki, Yener Acar zamanında yapılan Kestel Belediyesi Otoparkı çekme mesafesi korunarak yapılmışsa, Bursa caddesindekinin de aynı şekilde yapılması gerekmektedir.

      Bunun için mimar olmaya gerek yok.

     Bakıldığında, herkesin anlayabileceği bu durumu dahi görmekten aciz olan bu yönetimin Kestel’e kalıcı ve ileriye dönük bir hizmet yapacağına olan şüphelerim hepten arttı.

     Bir yılın geride bırakıldığını varsayarsak, ilçeye yapılan hiç bir şey olmadığını görürsünüz.

     Tıpkı önümüzdeki 4 yıl olacağı gibi.

     “Kestel’e Sözümüz var” diyenlerin henüz tuttukları bir sözlerini göremedik.

Kestel’de Korona virüslü var mı?

     Hemen herkesin merak ettiği konu bu.

     Gerçekten Kestel’de de var mı, varsa kimlerde var.

     Geçtiğimiz gün almış olduğum bir telefonda bana şöyle denildi: “Hemşireler kendi aralarında konuşurlarken Kestel Devlet Hastanesinde 40’a yakın Koranalı hasta vakası var” diyorlardı.

     Bu konu herkesten saklanıyor.

     Kimse, kimseye gereken bilgileri vermiyor.

     Konuyu araştırmak için önce Kestel Devler Hastanesi Başhekimi Murat Ersal’a sordum. Aldığım cevap; “Maalesef biz o konuda bilgi veremiyoruz. İl Sağlık müdürlüğü bu konularda açıklama yapıyor” deyince bu kez il sağlık müdürlüğünü aradım ve onlara da Kestel ile ilgili soruyu sorduğumda, “Biz il Sağlık müdürlüğü olarak kesinlikle bir açıklama yapamıyoruz. Gerekli açıklamaları Sağlık bakanımız Fahrettin Koca yapıyor” şeklinde oldu.

     İş böyle olunca da, konu sadece söylentilerle ve dedikodularla ortalıkta dönüp durmakta.

     Her ne kadar bu konu hakkında bilgi alamasakta, umarız Kestel’de böyle bir vaka yoktur.

Share
3174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...