logo

Kestel’i Yaşanmaz Hale Getirdiniz..!

Neredeyse, hemen her gün ilçemizin bir yerinden mutlaka şikayetler geliyor. Bunlardan birisi de; Yeni yapılmaya çalışılan, Kestel Devlet Hastanesi önüne nereden geldiği belli olmayan zehirli ve kokulu su atıkları oldu.
Hafta içerisinde patlayan alt yapılardan sızan gaz ve su atıkları, Kestel hastanesi önünde saatlerce aktı. Olay yerine gelen polis ekipleri, hemen etrafın güvenliği aldılar. Bu olayın okul çıkışına denk gelmesi, vatandaşlarda ve öğrencilerde endişe yarattı. Sızan kötü gaz kokusu ve patlayan kanalizasyondan taşan renkli sıvılar, saatlerce yollara aktı. Olay anında, İtfaiye aranmasına rağmen olay yerine saatler sonra geldi..
Görüntü karşısında şaşkına dönen öğrenci ve veliler, bu sıvının ve kokunun nereden geldiğine bir anlam veremeyerek, “Sağnak yağmurlu havalarda, ilçemizin çeşitli yerlerinde logarlardan renkli suların aktığını defalarca duyduk. Ama, beyaz köpük ve böylesine insan sağlığını etkileyecek bir koku duymamıştık. Burada yetkililere seslenmek istiyoruz; İlçemiz de yaşayamıyoruz. Özellikle bu bölge akşam ve sabahın ilk saatlerinde fabrikaların bıraktığı kimyasal kokulardan dolayı çok pis kokuyor. Bu fabrikaların hangileri olduğu belli. Bunlara caydırıcı bir ceza kesip halkın sağlığı ile oynamalarına izin vermemeleri gerekir. Lafa geldi mi, Biz Kestel için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz diyenlerin, aslında halk sağlığı için kıllarını bile kıpırdatmadıklarını görüyoruz. Unutmamalıdır ki, halk sağlığı yapılacak bütün hizmetlerin en başında gelir”diyerek bu tür olaylara sessiz kalan yetkililere çağrıda bulundular.
Hastane önünde yaşanan bu olay sonrası, yetkililerden her hangi bir açıklama şu saate kadar yapılmaması dikkat çekti.

Share
349 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?