logo

KESTEL’İN 13 KÖYÜNE YENİ YIL HEDİYESİ

İlçemize bağlı 13 köy, Büyükşehir Belediyesi’nin 13 milyon TL’lik yatırımı ile 2013 yılının ilk gününde sağlıklı içme suyuna kavuştu. Başkan Altepe, yeni yıla 13 milyon TL’lik yatırım açılışı ile başladıklarını belirterek, bu yılın vizyon projelerin bir bir açılacağı hasat yılı olacağını söyledi.
13 köyün özellikle yaz aylarında önemli bir sorun yaşadığı içme suyu problemini de ortadan kaldırıldı. Uludağ eteklerinde olmasına rağmen yaz aylarında içme suyunu tankerlerle taşımalı olarak temin eden Ümitalan, Şükraniye, Yağmurlu, Soğuksu, Seymen, Gölcük, Gölbaşı, Lütfiye, Kozluören, Şevketiye, Çataltepe, Erdoğarköy ve Turanköy Büyükşehir Belediyesi’nin 13 milyon TL’lik yatırımıyla sağlıklı içme suyuna kavuştu. 13 köyün sağlıklı suya kavuşması nedeniyle Ümitalan Köyü’nde düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ümitalan Köyü meydanında düzenlenen törende 2013 yılının Bursa için hizmetlerde hasat yılı olacağını söyledi. Yeni yıla 13 milyon TL’lik yatırım açılışı ile başladıklarını dile getiren Başkan Altepe, Bursaray Kestel hattı, stadyum, belediye binası, bilim teknoloji merkezi, deniz otobüsü, tarihi eserler, büyük meydan ve parklar, spor tesisleri gibi vizyon eserlerin bu yıl bir bir açılacağını vurguladı. Bursa’daki kabuk değişiminin 2013 yılında herkes tarafından fark edileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Hizmetleri doğu, batı, kuzey, güney demeden her bölgeye eşit şekilde yayıyoruz. İşte Kestel’e kurulacak Teknik Üniversite ile Uludağ Üniversitesi’ni birbirine bağlayacak olan Bursaray hattı 31 kilometre ile Türkiye’nin en uzun metro hatlarından biri olacak. Kestel’de itfaiye binamızı ve yüzme havuzumuzu açmıştık. Erdoğanköy mezarlığımız tamamlandı. Kestel Kalesi’nin çevre düzenlemesi yanında köylerimizdeki tarihi eserlerle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Sanayi Bölgesi’ndeki yolların yapımından altyapıya kadar her alanda yoğun bir faaliyet içindeyiz. Bugüne kadar Kestel’e yaklaşık 30 milyon TL’lik altyapı yatırımı yaptık. Bunlara ilave olarak 13 milyon TL’lik yatırımla su sorununu da çözüme kavuşturmuş oluyoruz. Tüm köylerimize hayırlı olsun” dedi.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise, yeni yasa ile bu köylerin de artık mahalle olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin varlığının artık bu mahallelerde daha fazla hissedileceğine dikkat çekti.
Konuşmaların ardından Bakan Çelik, Başkan Altepe ve protokol üyeleri meydana konulan vanayı çevirerek, şebeke suyunu köye vermiş oldu.

Share
245 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?