logo

Kestel’in FETÖ imamı kim?

Bursa’da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik soruşturmada, 37’si tutuklu 60 sanıklı davada örgütle bağlantılı olan Bank Asya’nın Kestel Şubesi’ne kaynağı belirsiz 60 trilyon lira yatırıldığı ortaya çıktı.
Gizli tanığın mahkemeye verdiği ifadeye göre, Gebze ilçesinden cemaate yakın iki polis memuru tarafından, Yıldırım ilçesine 2 konteynır dolusu TIR’la para getirilmiş. Aynı gece para, örgütün il imamınca Nilüfer, Yıldırım, Osmangazi ve Kestel ilçeleri örgüt imamlarına pay edilerek, teslim edilmiş. Kayıt dışı paralardan Kestel imamına teslim edilen 60 trilyon lira, Bank Asya Kestel Şubesi’ne getirilerek yatırılmış.
Şimdi ilçede merak edilen FETÖ’nün Kestel imamının kim olduğudur. Bu konu da bazı isimler ilçe halkınca konuşuluyor olsa da, Kestel imamının, etkin pişmanlık yasasından yararlanmak için itirafçı konumuna geçtiği ve örgütle bağlantılı pek çok kişinin ismini polise açıkladığı yönünde.
Örgütün Kestel’in ablası kaçtı
Fethullahçı Terör Örgütü’nün ilçemizde ne kadar güçlü örgütlendiği görülen davalarda bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu arada gazetemize gelen bilgilere göre de, Kestel’in örgüt ablası olan ve Ayşe Hoca olarak bilinen bu bayanın Kestel’de siyaset yapan bazı isimlerin eşleriyle birlikte örgüt adına bağış adı altında ev ev gezerek himmet adı altında para topladıkları iddia ediliyor.

Share
283 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?