logo

KESTEL’İN KÜÇÜK ŞAMPİYONLARI GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

DSC_0616
Kestel Belediyesi Taekvan-do takımı 11-12 Haziran 2016 Tarihlerinde Mudanya da düzenlenen minikler teşvik şampiyonasından 19 madalya ile dönerek, önemli bir başarıya imza attı.
Taekvan-do ya yeni başlayan sporcuların iştirak ettiği şampiyonaya, Kestel Belediyesi Taekvan-do takımı 20 sporcu ile katılırken, 8 altın, 6 gümüş ve 5 bronz madalya ile büyük bir başarı elde eden sporcular Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR’ı makamında ziyaret ettiler.
Sporcuların ziyaretinde bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı ACAR, “ülkemizde spor denince, akla maalesef sadece futbol gelmekte. Bu tabunun yıkılması amacı ile, göreve geldiğimiz günden buyana salon sporları ve ferdi spor branşlarına destek olarak ilçemizden milli takıma kadar uzanacak başarılı sporcularımızın yetişmesini sağladık. Bu gün taekvando, güreş, kingboks başta olmak üzere milli formayı gururla terleten onlarca başarılı sporcu yetiştirdik. Hedefimiz bu alanda çalışmalarımıza devam etmek ve başarılarımızı daha ileriye taşımak. Sporcuların yetişmesinde elbette ki en önemli unsurlardan biride, sağlıklı bir şekilde spor yapabilecekleri tesislerin olması. İlçemizde göreve geldiğimizde bir kapalı spor salonu bulunmayan ilçemizde bu gün 4 kapalı spor salonu hizmet sunmakta. 13 Çim yüzeyli futbol sahası, yüzme havuzları, ve kısa süre içerisinde hizmet girecek olan Buz pateni ve buz hokey salonu ile ilçemiz adeta bir spor j-kenti haline dönüştürüldü. Bu tesisleri kullanarak geleceğin milli formalı sporcuları olacaklarına inandığım değerli sporcu taekvandocu kardeşlerimizi ve değerli hocamız Özdoğan ORBAY’ı Mudanya da ki turnuvada gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?