logo

KESTEL’Lİ GENÇLER ECDADIN İZİNDE

Kestel Kaymakamlığı, Kestel Belediyesi ve Kestel Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa yaptığı, 2017 Faaliyet programı kapsamında; Kestel Gençlik Merkezine bağlı Gençlik Lideri öncülüğünde ”Ecdadın İzinde” projesiyle, temsilci gönüllü 40 genç öğrenci Çanakkale gezisine katıldı.
Çanakkale gezisine katılan temsilci gönüllü 40 genç öğrenciye, şehrin tarihi, kültürel,dini ve sosyal özellikleri anlatıldı. Gençlere Çanakkale’nin; Antik Çağ ve Osmanlı Türk İslam döneminden kalma sivil, dini,siyasi ve tarihi eserleri tanıtıldı. Çanakkale gezisinde gençler, Kilidbahir Kaleleri ve Kanuni Kulesi, Namazgah Tabyaları, Seyid Onbaşı ve Rumeli Mecidiye Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği ve Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidemizi, Seddülbahir Yahya Çavuş Şehitliği, 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı Bölgesi ve şehir ile özdeşmiş birçok tarihi yapıyı yakından görebildi.
Gençler, Desteklerinden dolayı Kestel Kaymakamlığına,Kestel Belediyesine ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür etti.

Share
297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?