logo

Kestel’liler 6 trilyonunu kaybetti

AKP Hükümetinin, Reform Paketi diye çıkardığı yasa, ne yazık ki basiretsiz belediye başkanlarının seslerini çıkaramaması yüzünden, Kestel halkı, yılda 6 trilyon lira kaybedecek.
TBMM’nde AKP’li Milletvekillerinin oylarıyla kabul edilen yasaya göre, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayi kuruluşları bundan böyle, belediyelere emlak vergileri ödemesinden muaf tutulacak.
Bu şu demek oluyor, Kestel’de Organize Sanayi Bölgesi 2017 yılı olarak, yani yılda 6 trilyon lire Kestel Belediyesi’ne ödediği emlak vergisini ödemeyecek.
Belediyelerin en önemli gelir kaynağı emlak ve çevre temizlik vergisi olduğuna göre ilçenin yıllık kaybı ortadadır. Yaptıkları tüm yatırımları bu iki kaynaktan gelen gelirlerle sağlarlar. Bu durumda, Kestel’in AKP’li Belediye Başkanı ne yaptı biliyor musunuz?
Biz söyleyelim kocaman bir HİÇ..!
Kestel için çok önemli bir maddi kaynağın, elinden alındığına henüz ilçe halkı haberdar değildir. Şimdi bekliyoruz, Yener Acar, çıkıp partisinin oylarıyla alınan bu karardan Kestel’in her yıl artan 2017 yılı için 6 trilyon liralık kaybın hesabını versin de görelim.
Nasıl olsa, vatandaşın emlak vergilerini yüzde 400 artırmak kolay.
Yazık çok yazık.

Share
237 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?