logo

17 Şubat 2021

Kırmızı konutlara dokunma yanarsın..!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel’e Belediye başkanı seçileli 2 yıl olan Önder Tanır, geçen bu süre içerisinde hiçbir şey yapmayarak, Kestel’in tarihine de geçmiştir bence..

     Hayali projelerle halkı kandırıp zaman kazanmaya çalışan Tanır, geçtiğimiz hafta Kırmızı konutlarda oturan vatandaşlardan da kırmızı kart gördü.

     “Kule aşığı” olarak gözümüzde yer edinen Önder Tanır, gitmiş olduğu yerlerde alışılmadık tepkilerle karşılaşıyor.

     Konutlar kapalı Pazar ve otoparkta bu konu için bir toplantı yapan, evinin kaybetmek istemeyenlerden mikrofunu alıp onları konuşturmayan, yandaşlara ise süresiz mikrofon hakkı veren Önder Tanır’ın bu tutumu, vatandaşlar arasında sert tartışmaların, itişmelerin, kakışmaların yaşanmasına neden oldu.

     Yapıcı değil, bölücü.

     Birleştirici değil, ayrıştırıcı bir yönetim anlayışıyla, Belediye başkanlığı yapmaya çalışan Tanır’a bu huyundan vazgeçmesini öneririz.

     Vatandaş, elbette bulunduğu, oturduğu yıllarca para ödeyerek hak kazandığı dairesini kaybetmek istemeyecek. Elbette, onun için bir takım sorular soracak. Araştıracak, işine gelirse belediye ile masaya oturacak.

     Ama, hiç kimsenin vatandaşı soru soruyor diye azarlanmaya hakkı yoktur.

     Hele hele o vatandaşların oylarıyla, karşılarında oturan Belediye başkanının hiç hakkı yoktur.

     Kırmızı konutlarda oturan, görüştüğüm, saygı duyduğum insanlar var. Bunlardan bir tanesi ile geçtiğimiz gün biraz muhabbet ettim, bu konu hakkında.

     Neden karşı çıktıklarını, yapılırsa daha iyi olmaz mı diye sordum.

      Kısaca şöyle anlattı:

     “Bu kırmızı konutlarda toplamda 10 blok var. Neredeyse tamamı da yaşlılardan oluşuyor. Gençlerin hepsini toparlasak bir blokta yaşayan insan kadar sayıları yoktur. Bizler için bu evler yetiyor da artıyor desek yeridir. Ev büyük odlumu; bunun temizliği var, ısıtması var, bir sürü götürüsü var. Bizler belli yaşlardaki insanlarız. Ömrümüz bu evlerin taksitlerini ödemekle geçti. Bir daha borçlanmak istemiyoruz. Ölene kadar borç mu ödeyelim. Biz başkana bunu anlatmak istiyoruz, adam anlamamakta kararlı. Biz kısaca diyoruz ki; bizimle uğraşmayı bırakın, uçuk projelerinizi başka yerlerde yapın. Konutlarımıza dokunmayın.”

     Duydun mu, Önder Tanır..?

Share
1356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...