logo

17 Şubat 2021

Kırmızı konutlara dokunma yanarsın..!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel’e Belediye başkanı seçileli 2 yıl olan Önder Tanır, geçen bu süre içerisinde hiçbir şey yapmayarak, Kestel’in tarihine de geçmiştir bence..

     Hayali projelerle halkı kandırıp zaman kazanmaya çalışan Tanır, geçtiğimiz hafta Kırmızı konutlarda oturan vatandaşlardan da kırmızı kart gördü.

     “Kule aşığı” olarak gözümüzde yer edinen Önder Tanır, gitmiş olduğu yerlerde alışılmadık tepkilerle karşılaşıyor.

     Konutlar kapalı Pazar ve otoparkta bu konu için bir toplantı yapan, evinin kaybetmek istemeyenlerden mikrofunu alıp onları konuşturmayan, yandaşlara ise süresiz mikrofon hakkı veren Önder Tanır’ın bu tutumu, vatandaşlar arasında sert tartışmaların, itişmelerin, kakışmaların yaşanmasına neden oldu.

     Yapıcı değil, bölücü.

     Birleştirici değil, ayrıştırıcı bir yönetim anlayışıyla, Belediye başkanlığı yapmaya çalışan Tanır’a bu huyundan vazgeçmesini öneririz.

     Vatandaş, elbette bulunduğu, oturduğu yıllarca para ödeyerek hak kazandığı dairesini kaybetmek istemeyecek. Elbette, onun için bir takım sorular soracak. Araştıracak, işine gelirse belediye ile masaya oturacak.

     Ama, hiç kimsenin vatandaşı soru soruyor diye azarlanmaya hakkı yoktur.

     Hele hele o vatandaşların oylarıyla, karşılarında oturan Belediye başkanının hiç hakkı yoktur.

     Kırmızı konutlarda oturan, görüştüğüm, saygı duyduğum insanlar var. Bunlardan bir tanesi ile geçtiğimiz gün biraz muhabbet ettim, bu konu hakkında.

     Neden karşı çıktıklarını, yapılırsa daha iyi olmaz mı diye sordum.

      Kısaca şöyle anlattı:

     “Bu kırmızı konutlarda toplamda 10 blok var. Neredeyse tamamı da yaşlılardan oluşuyor. Gençlerin hepsini toparlasak bir blokta yaşayan insan kadar sayıları yoktur. Bizler için bu evler yetiyor da artıyor desek yeridir. Ev büyük odlumu; bunun temizliği var, ısıtması var, bir sürü götürüsü var. Bizler belli yaşlardaki insanlarız. Ömrümüz bu evlerin taksitlerini ödemekle geçti. Bir daha borçlanmak istemiyoruz. Ölene kadar borç mu ödeyelim. Biz başkana bunu anlatmak istiyoruz, adam anlamamakta kararlı. Biz kısaca diyoruz ki; bizimle uğraşmayı bırakın, uçuk projelerinizi başka yerlerde yapın. Konutlarımıza dokunmayın.”

     Duydun mu, Önder Tanır..?

Share
1299 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ORTAK PAYDA

  05 Mart 2021 Yazarlar

         Mantık, her şart altında, dürüst, tutarlı, pervasız ve duygusuz davran: Asla soğukkanlılığını kaybetme, demektir. Mantık, düzendir, prensiptir.      Toplum hayatı, kurallara göre yaşanır. Maneviyat, ölçülemeyen değer özelliği taşır.  Maddiyat, ölçülebilen eşdeğer özellik taşır. Kurallar, toplumda ortak payda oluşturur. Bilim, bilimsel bilgi dünya bilgisi olur. Dünya bilgisi ile kurallar oluşturulur. Toplumda, ortak payda oluşturulur. Pozitivizm, düşüncenin ölçü bildiren kelimeler...
 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...