logo

KOSAB İLE OKUL SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kestel Kaymakamı Ahmet Karakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Uç, Şube Müdürü Hakan Kırçıl, Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Aktaş ve Kestel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hısımcıl’ın katılımları ile “Okul Sanayi İşbirliği” protokolü imzalandı. KOSAB, Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başarılı 30 öğrenciye aylık 200 TL karşılıksız eğitim bursu verecek. Ayrıca, KOSAB’a üye işletmelerde Meslek Lisesi öğrencilerimize staj ve istihdam desteği sağlanacak. Üç yıl geçerli olacak protokol ile alanlarında başarılı projeler yapan öğrenciler desteklenecek.   

“Protokolün Amacı”

T.C. Kestel Kaymakamlığı Kestel Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kestel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı Arasındaki  “Okul-Sanayi İş Birliği” Protokolü imzalandı. Protokol ile; ilçemizdeki öğrencileri mesleki eğitime teşvik etmek, okullarda eğitimi verilen alanları sektörle birlikte tasarlamak ve mezunların niteliğini artırarak iş hayatına hazırlanmalarını sağlamak, sanayi kuruluşlarında çalışanlara teknik eğitim verilmesi, sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücünün yetişmesine yardımcı olması hedeflenmektedir.

“KOSAB’ın Çimento Meslek Lisemizde Eğitime Yapacağı Katkılar”

Kestel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, protokol kapsamında öğrencilere burs dışında; Okul bünyesindeki meslek alanlarının eğitim ve öğretimini destekleyici olarak atölye ve laboratuvarların kurulması, donatılması, Atölye ve laboratuvar öğretmenlerine yönelik hizmet içi eğitim ve işbaşında eğitim düzenlenmesi, Alan öğrencilerine KOSAB bünyesinde yer alan işletmelerde mesleki eğitim/staj imkânlarının sağlanması desteği verecek. Ayrıca, KOSAB bünyesinde yer alan işletmelerde okul mezunlarına istihdam önceliği verilecek. Fabrika ve atölye ortamları gerektiğinde ortak kullanılacak. Alanında başarılı projeler gerçekleştiren öğrenciler desteklenecek.

Çimento Meslek Lisesi öğretmenlerimiz de KOSAB bünyesinde yer alan işletmelerin çalışanlarına yönelik yüz yüze / uzaktan eğitim yoluyla mesleki gelişim programlarının gerçekleştirilmesi,

Protokolün imzalanmasından önce, Kaymakam Ahmet Karakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Uç ile Kestel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hısımcıl, protokolün öğrencilerimize hayırlı olması temennisinde bulundular.

Share
1476 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?