logo

KURAN KURSUNDA ŞAKANIN SONU KÖTÜ BİTTİ

     Kestel Çamlıtepe Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda, 10 yaşındaki Y.K.’nın üzerine kolonya döküp çakmağı çakan C.S. (18) ve M.Ö. (19)  isimli şahıslar olayın ardından adliyeye sevk edildiler.

     Olay, Çamlıtepe Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda meydana geldi. İddiaya göre, yurtta kalan çocuklara pandemi nedeniyle kolonya verildi.

     Çocuklardan C.S. ve M.Ö., Y.K.’nın üzerine kolonya döktü. Daha sonra, C.S. ve M.Ö. çakmakla kolonya yanar mı yanmaz mı diye test ederlerken, Y.K.’nin yanmasına neden oldu.

     Vücudunda önemli derecede yanma meydana gelen Y.K., ambulansla Şevket Yılmaz hastanesine oradan da Şehir hastanesine kaldırıldı. Yaşadığı olayın şokunu atlatamayan baba Ali Karabulut, çocuğunu Kuran kursuna kuran ve dua öğrenmesi için yatılı gönderdiklerini aslında orasının Kuran kursu değil, işkencehane olduğunu ve çocuğunu yakan kişilerden ve kurumdan şikayetçi olduğunu söyledi. Ali Karabulut, sosyal medyada da, “Ben çocuğun babasıyım, herkes kafadan bir şeyler söylüyor. Ama, bu olayı yaşayan biziz müftülük yetkililerinin açıklaması Maalesef doğru değildir. Çocuğuma bunu yapanların yaşları biri 19 diğeri 18 yaşlardalar, benim çocuk 10 yaşında nasıl oluyorsa bu çocukların başında yetkili yok, bu cahil gençlere bırakılıyor bir değil, iki değil, burada okuyan çocuklara sorun bir çok çocuk şiddete maruz kalmıştır. Yönetim ve müftülük maalesef başlarını kuma gömmüşler, kendi keyiflerindeler şikayetçiyim. hepsinden ihmal var çocuğum da ciddi yanıklar var.”dedi

    Gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen iki kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.

Share
676 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?