logo

“Lastik bakımlarınızı yaptırmayı unutmayın”

Tıpkı insanların düzenli kontrollere gitmesi gerektiği gibi aracınız da düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakımlardan kuşkusuz en önemlisi, aracınızın lastiklerinin ve jantlarının bakımıdır.

Bu bakım sayesinde aracın kullanım rahatlığı artar ve araç keyifli, güvenli bir sürüş sağlar.

“Emniyetli ve rahat bir sürüş için düzenli bakımı yapılması gereken en önemli parça lastiklerdir.”diyen ilçemizin duayen lastikçilerinden Mehmet Aydın,  “Sadece havasının kontrol edilmesi değil, balansının, ön düzen ayarlarının ve basıncının da kontrol edilmesi çok önemlidir. Kullanım şekline ve kilometreye bağlı olarak lastikler ortalama 3 yılda bir ve 30.000 kilometreden sonra mutlaka değiştirilmelidir. 5 yıldan uzun süre araç üzerinde kalan lastikler ise, az kullanılmış olsa dahi sertleşmiş ve özelliğini kaybetmiş demektir.

En sık yapılan hata ise; aracın çekişine bakılmadan sadece 2 lastiği değiştirmektir. Genellikle önden çekişli araçlarda daha çok yıprandığı için öndeki iki lastik değiştirilir. Ancak bilinmeyen; önden çekişli araçlarda ön lastikler, arka lastiklere yolda bulunan parçaları çok daha hızlı fırlatır ve arka lastikleri çok daha hızlı yıpranır. Güvenli sürüş için mutlaka aynı anda tüm lastikler değiştirilmelidir” diyerek,  “Lastik fiyatları için tüm markaları bir arada bulabileceğiniz adresin de Çakır Oto Lastik olduğunu unutmayın” dedi.

Share
140 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?