logo

LEZZET ŞENLİĞİ’NE SUZAN KARDEŞ’Lİ FİNAL

mudanya lezzet
Mudanya Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ve ilk iki gün eğlencelerin iptal edildiği “Mudanya Lezzet Şenliği” son gününde yağmurlu havaya rağmen sanatçı Suzan Kardeş ile coşkulu final yaptı.

Hakkari’de meydana gelen saldırılarda şehit olan askerlerimiz ve polislerimiz için sessiz şekilde başlayan Mudanya Belediyesi’nin “Mudanya’nın Tadı” sloganıyla ikincisini düzenlediği “Mudanya Lezzet Şenliği” halk oyunları ve Suzan Kardeş konseriyle yağmura rağmen coşkulu bir şekilde final yaptı. Cuma günü İskele Meydanı’ndan kortej yürüyüşüyle başlayan Lezzet Şenliği etkinlikleri, ikinci gününde düzenlenen “Zeytinyağlı Yaprak Sarma yarışması” katılımcıların ve Mudanyalıların büyük ilgisini çekti. Yirminin üzerinde katılımcının olduğu yarışmada Çiğdem Kandemir jüri üyelerinden en yük puanı alarak birinci oldu. Meliha Taşbilek ikinci olurken, üçüncülüğü ise Behiye Sesli elde etti. Dereceye girenlere ve katılan tüm yarışmacılara ödüllerini ve katılımcı belgelerini takdim eden Başkan Türkyılmaz, jüri üyelerine de hediyelerle teşekkür etti.
STANTLAR YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Mudanya’da ve köylerde ki sivil toplum örgütleri ile derneklerin stantlarını açtığı Lezzet Şenliği’nde yöresel tatlar, el sanatları ve hediyelik eşyalar Mudanyalıların beğenisine sunuldu. Mudanyalıların üç gün boyunca yoğun ilgi gösterdiği elli adet stantı, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de ziyaret ederek, lezzetlerin tadına baktı. Gerçekleşen etkinliğin verimli geçtiğini dile getirerek teşekkür eden STK ve dernek temsilcileri, önümüzdeki yıllarda geniş kapsamlı olarak etkinlikte yer alacaklarını da söylediler.
SUZAN KARDEŞ’LE COŞKULU FİNAL
Lezzet Şenliği üçüncü ve son günüde görkemli bir şekilde final yaptı. Mudanya Belediyesi Güzelyalı Halk Dansları Mudanya Güneşi, Mudanya Belediyesi Master Grubu ve Beyarmudu Belediyesi Halk Dansları ekiplerinin sahne aldığı Lezzet Şenliği’nde, Suzan Kardeş yağan yağmura rağmen sahne alarak etkinliğe katılanları coşturdu. Konserde Suzan Kardeş ve kardeş şehir Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’e hediyeler vererek teşekkür eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, her gün içlerinin kan ağladığını ifade ederek, bu akan kanı durdurmak gerektiğine vurgu yaptı. Gerçekleştirdikleri Lezzet Şenliği’nde lezzetlerin ve kültürlerinde kardeşliğini yaşattıklarını sözlerine ekleyen Türkyılmaz, “Önümüzdeki yıl yurt içi ve yurt dışındaki kardeş şehirlerimizin katılımıyla Lezzet Şenliği’miz daha da geniş kapsamlı ve görkemli olacak” dedi.

Share
220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?