logo

Livanespor sahaya indi

Bursa, bir amatör spor kulübüne daha kavuştu. Bursa’da yaşayan Artvinliler tarafından kurulan kulübün adı, Artvin’in eski isminden esinlenilerek Livanespor olarak belirlendi. İlk aşamada futbol kategorisinde faaliyet gösterecek olan Livanespor, sahaya inerek ilk antrenmanını Hacivatspor tesislerinde gerçekleştirdi.

RENKLERİ SARI-SİYAH

Spor arenasında sarı-siyah renklerle mücadele edecek olan Livanespor’ un kurucu yönetim kurulu, Osman Akyürek, Yener Üstündağ, Mehmet Doğuş Bilgin, Orkan Akyürek, Asuman Civelek, Canan Tunar, Gökçen Güyen, Canan Akın Erdem, Ali Araz, Serhat Akgün, Mertkan Vuruşkan ve İlyas Gezer‘den oluştu. Tamer Güyen’in Teknik Direktörlüğü’nü üstlendiği Livanespor Futbol Takımı’nda yardımcı antrenörlük görevini Artvinspor’un eski futbolcularından Tarkan Civelek, Önder Bilgin ve Adnan Yıldırım yürütecek.

İLK ANTRENMANINI YAPTI

Kuruluşunu tamamlayan Livanespor, Hacivatspor tesislerinde yaptığı ilk antrenmanla sahaya indi. Livanespor’ un açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’ı temsilen Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Süleyman Çelik, Bursa’da faaliyet gösteren Artvinliler kültür dernekleri başkanları, siyasetçiler ve taraftarlar katıldı. Hacivatspor tesislerinde Teknik Direktör Tamer Güyen gözetiminde ilk antrenmanını yaparak taraftarının karşısına çıkan Livanespor’ un açılış töreni, kulübün sosyal medya hesabı Facebook Livanespor TV kanalından canlı yayınlandı.

BURSA’NIN SPORTİF

GÜCÜNE KATKI YAPACAĞIZ

Livanespor kurucu Başkanı Osman Akyürek, açılış töreninde yaptığı konuşmada Bursa’da yaşayan Artvinlilerin birlik ve beraberliklerine katkıda bulunmak ve sporun birleştirici gücünden yararlanmak amacıyla yola çıktıklarını söyledi. Bursa’da çok sayıda Artvinliler derneğinin kültürel ve sosyal faaliyetleri ile kent kültürüne katkıda bulunduğuna dikkat çeken Akyürek, Bursa’ya aynı katkıyı spor arenasında vermek istediklerini dile getirdi.

GENÇLERİ SPORLA

BULUŞTURACAĞIZ

Sporun içinde barındırdığı barış kardeşlik, yardımlaşma ve güzel ahlaklı insan yetiştirme ilkesine uygun faaliyetler yürüteceklerini vurgulayan Akyürek, ‘Bugün burada güzel bir yolculuğun meşalesini yaktık. Livanespor, ilk aşamada futbol sahalarında boy gösterecek. İleriki yıllarda faaliyet alanlarımızı çeşitlendirmek en büyük arzumuz. Livanespor, sadece Artvinliler’e değil, Bursa’da yaşayan her kesime kucak açarak, gençleri sporla buluşturmada köprü görevi üstlenecek’ dedi.

Başkan Akyürek, başta Yıldırım Belediye Meclis üyeleri Süleyman Çelik ve Cemil Ocak, Artvin ve Kafkas Dernekleri Başkanı Suat Özkan olmak üzere kulübün kuruluş aşamasında desteklerini esirgemeyen tüm Bursalılara teşekkür etti.

Resimaltı

16 NUMARALI FORMA

BAŞKAN AKTAŞ’IN

Livanespor’un açılışında, Kulüp Başkanı Osman Akyürek, 16 numaralı formayı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ulaştırmak üzere Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Süleyman Çelik’e takdim etti.

Share
4211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?