logo

LOVERUN DUDAKLI 2020 PAZAR GÜNÜ KOŞULACAK

L♥VERUN DUDAKLI 2020 koşusunun basına olan tanıtımı, geçtiğimiz Salı günü bir kahvaltıyla gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesine ait olan Merinos parkındaki Gönül Dostları Sofrasında gerçekleştirilen basın toplantısına gazeteciler ve sporcular katıldı. Pazar günü gerçekleştirilecek olan koşuya katılan tüm yarışmacılara ödül verileceğini ifade eden Organizatör Mehmet İşseven, “Atletizmi özledik, Bu süreçte tüm önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Sahadaki görevliler Eldiven, Maske ve Siperlik ile hizmet verecek. Parkurumuzda 10 adet dezenfektan standı bulunacak ve pandemiyi hatırlatan levhalar konulacak, sosyal mesafeye kesinlikle uyum sağlanacak” dedi.

     Gerek ilçemizin, gerekse Sel felaketinden büyük zarar gören Dudaklı mahallemizin tanıtımına büyük faydası olacağına inandığımız bu etkinliğe yaklaşık 1000 sporcunun katılması bekleniyor. Yarışın en ilginç kısmını da eşlerin koşusunun oluşturacağının ifade edildiği toplantı da, “Koşu sırasında çok güzel anılar ve estanteneler göreceğiz” diyen Mehmet İşsever, “Eşler koşusunda, 1. gelene Tek taş yüzük, 2. gelene Yarım altın, 3. gelenlerde çeyrek altın ile ödüllendirilecek” dedi.

     Kayıtların https://loverundudakli.com/ adlı internet sayfasından yarın geç saatlere kadar devam ettiği belirtildi.

      Yapılan basın açıklaması aynen şöyle:

Dünyanın en eski spor dalı atletizm organizasyonlarına Bursa’dan yeni bir halka ekleniyor.

Geçtiğimiz ay sel felaketi yaşayan Dudaklı Köyü’ne moral desteği sağlamak, köyün tarihi çınarlarla çevrili yolu yanı sıra Narlıdere Parkuru ile bölgenin doğal güzelliklerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve atletizm severleri keyifli bir yarışta bir araya getirmeyi hedefleyen koşu, pandemi koşullarında sosyal mesafe ve hijyen kurallarının dikkatle uygulandığı bir organizasyon olarak planlanıyor.

Mehmet İşsever sorumluluğunda gerçekleşecek ve her yıl tekrarlanarak geleneksel hale getirilmesi planlanan ulusal çaptaki Loverun Dudaklı 2020 Koşusu’na bugüne kadar 560’ın üzerinde sporcu kayıt yaptırdı. 1000’in üzerinde katılım beklenen yarışlar 6 kategoride gerçekleşecek.

Dudaklı Ağaçlı Yol- Dudaklı Köyü -Narlıdere Şelalesi’nden dönüş rotasını takip eden 12 kilometrelik parkurda ;

Genel Klasman (kadın -erkek kategorileri)

Yaş kategorisi (kadın-erkek kategorileri)

Takımlar kategorisi (6 kişilik ekipler)

Şirketler kategorisi (6 kişilik ekipler)

Paralimpik kategorisi (kadın-erkek kategorileri) yarışları düzenlenecek.

2,5 km’lik çiftler koşusu ve romantik anlara şahitlik edecek olan yarışlar, açılacak stantlar ve kazanan yarışmacılara verilecek ödüllerle zenginleştirilecek.

Milli atletler, duayen sporcular ve   kent protokolünün de katılacağı etkinlikte koşuyu tamamlayan katılımcıların tümüne anı madalyası verilecek.  Dereceye giren atletlere ise kupaları yapılacak seremoni ile takdim edilecek. Koşuların ardından Yıldırım Atlı Cirit Spor Kulübü’nün gösteri müsabakası da yer alacak.

Covid-19 pandemisine dair önlemler, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına Atletizm Federasyonu’nun denetiminde titizlikle uyulacak olan etkinlik gençlerimize bu sporu sevdirerek, dünya çapında yeni rekorlara imza atmanın ve sporu hayatımızın bir parçası yaparak sağlıklı yaşamın anahtarı olacak.

Share
4586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?