logo

MADDE BAĞIMLILIĞIYLA KOORDİNELİ MÜCADELE

Büyükşehir Belediyesi tarafından alkol ve madde bağımlılığıyla mücadele amacıyla kurulan Gençlik Ve Aile Destek Merkezi, bağımlılıkla topyekun mücadelenin sağlanması amacıyla ilçe belediyeleriyle koordineli çalışıyor.
Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Gençlik ve Aile Destek Merkezi (GADEM) alkol ve madde bağımlılığı alanında yaptığı çalışmaların standart ve kalitesini yükseltmek adına eğitimlere tam gaz devam ediyor. Hizmet sınırlarındaki madde bağımlısı kişilerin tıbbi tedavilerinin yanında, psiko-sosyal destek sağlayarak kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek suretiyle madde kullanım oranlarını azaltmak, risk altındaki çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik koruyucu ve önleyici çalışmalar yaparak toplumsal bilinci arttırmak ve uyuşturucu maddeye karşı olan talebi azaltmaya yönelik çalışmalar artık bütünşehir sistemi ile daha kapsamlı olacak şekilde planlanıyor.
Oluşturulan bütünşehir sistemi ile 17 ilçe belediyesinden tam destek alan ve ilçe belediyelerince görevlendirilen koordinatörler ile işbirliği içerisinde çalışan GADEM; uyuşturucu ile mücadelede ilçe bazlı çözümlerin ele alınmasıyla ilçe koordinatörleriyle Kestel Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi. Her ilçeye özel mücadele yöntemleri ve stratejilerin ele alındığı toplantıda, bir sonraki buluşmanın Orhangazi Belediyesi ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.

Share
202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?