logo

28 Kasım 2019

Marifet iltifata tabiidir


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli okuyucular,

      Kadirşinas Dostlar;

      “Marifet iltifata tabiidir” ifadesi ne kadar derin ve güzel bir anlayıştır, anlatıştır.

     Yaklaşık sekiz aylık dönem belediyecilik anlamında arkamızda kalmış. Fakat iltifat edilecek gözle görülebilecek her hangi bir hizmet başlatılmış veya tamamlanmış değildir. En azından vatandaşın fark edilebildiği bir görsellik yok. Aksine kent merkezinde keşmekeşlik almış başını gidiyor. Parklanma problemi hat safhada, millet gerçekten bunalmış durumda.  Bursa caddesi, Cuma caddesi, Buluş meydanı, Şehit Komiser Nizamettin Yavlak caddesi ve Gazi caddesinin Eski Kültür merkezine kadar olan bölümü sağlı sollu parklanmalar dolayısı ile tek şeritli yol haline dönmüş durumdadır. Merkez konumunda olan bölgede ara sokaklarda da durum hiç farklı değil.

      Kent meydanındaki sahipsizlik ise evlere şenlik. Dileyen dilediği alanı dilediği gibi hoyratça kullanabiliyor. Bu ilçede herkesin kimlere ait olduğu bilinen üç beş araç, mülki amirimizin aracı gibi yayaların kullanımında olması gereken  alanda parklanabiliyor.

       Büyükşehir ile birlikte planlanmış, seçim öncesi inşaatına başlanan Kapalı pazar alanı ve katlı otopark projesi dondurulmuş, bitkisel hayata sokulmuştur. Kasa da para mı kalmadı acaba? Ne oluyor? Biri hemşerilerimizi kaale alıp kamu oyunu bilgilendirsin.  Muhalefetin Belediye Meclis üyelerine sorduğumuzda da bilgi alamıyoruz. 

      Eski köylerimiz, yeni mahallelerimizde de maalesef dişe dokunur bir hizmet görmek mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi beklenen arzu edilen iyileşmeleri gerçekleştirip halkın refah seviyesini yükseltemedi, arttıramadı. Böyle olunca halkın mutluluğu değil mutsuzluğu arttı. Herkesin kaygıları arttı, özellikle gençlerin umutları yitirildi. Ne genel iktidardan nede yerel yönetimlerden umutlarımızı tazeleyen, beklenen performansı göremedik. Yapılan araştırmalar hem yerelde ve hem de genelde siyasi iktidarın hızla eridiğini gösteriyor.

      Ben gerçekten iltifatlar etmek istiyorum. Hepsi arkadaşlarımız dostlarımız. Ancak gerçekler ortada

      Burada hakkı teslim etmek gerek. Kanaatimce Barış Pınarı harekatı her türlü riski üstlenerek doğru yapılmıştır. Ülkemizin güneyinde oluşabilecek bölücü terör örgütü yandaşı uydu devlet oluşumu planı şimdilik ötelenmiş, kuruluşu geciktirilmiştir. Hem Amerika’nın hem de Rusya’nın bölgedeki siyasi Emel’leri bütün dünyanın dikkatine sunulmuştur. İki yüzlü müttefiklikler  halkımızın önüne konmuştur. 

      “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur”  O halde  Bize düşen birlik olmak, beraber olmaktır. Ocu bucu, şucu bucu diye aramıza nifak sokulmasına fırsat vermemektir. Türk milleti Arnavut’uyla, Kürtüyle, Gürcüsüyle, Lazıyla, Çerkez’iyle, Boşnakıyla, doğulusuyla, batılısıyla elhasıl kendisini Türk diye sentezleyen, tanımlayan her kişi ile zenginliktir. Güzelliktir. Kardeşliktir. Kıymetini bilelim. Şükrünü edelim.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

     Sağlıcakla kalın…

Share
418 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...
 • İşgal ve Kurtuluş

  11 Eylül 2021 Yazarlar

        Kadirşinas  Okuyucular,       Değerli Can Dostlar.        Eylül ayının ikinci haftası hepimizi ilgilendirmelidir.  Çünkü Yunan işgalinin sonlandırıldığı günleri barındırır.  İlçemiz Kestel’in 10 Eylül  de, payitaht Osmanlı’nın ilk başkenti Bursamızın 11 Eylülde kurtuluşunu yaşadığımız günlerdendir.        Birinci dünya savaşı sonrası yapılan 12 Mayıs 1919 Paris konferansı kararları ile İzmir Yuna...