logo

Marifet iltifata tabiidir

     Değerli okuyucular,

      Kadirşinas Dostlar;

      “Marifet iltifata tabiidir” ifadesi ne kadar derin ve güzel bir anlayıştır, anlatıştır.

     Yaklaşık sekiz aylık dönem belediyecilik anlamında arkamızda kalmış. Fakat iltifat edilecek gözle görülebilecek her hangi bir hizmet başlatılmış veya tamamlanmış değildir. En azından vatandaşın fark edilebildiği bir görsellik yok. Aksine kent merkezinde keşmekeşlik almış başını gidiyor. Parklanma problemi hat safhada, millet gerçekten bunalmış durumda.  Bursa caddesi, Cuma caddesi, Buluş meydanı, Şehit Komiser Nizamettin Yavlak caddesi ve Gazi caddesinin Eski Kültür merkezine kadar olan bölümü sağlı sollu parklanmalar dolayısı ile tek şeritli yol haline dönmüş durumdadır. Merkez konumunda olan bölgede ara sokaklarda da durum hiç farklı değil.

      Kent meydanındaki sahipsizlik ise evlere şenlik. Dileyen dilediği alanı dilediği gibi hoyratça kullanabiliyor. Bu ilçede herkesin kimlere ait olduğu bilinen üç beş araç, mülki amirimizin aracı gibi yayaların kullanımında olması gereken  alanda parklanabiliyor.

       Büyükşehir ile birlikte planlanmış, seçim öncesi inşaatına başlanan Kapalı pazar alanı ve katlı otopark projesi dondurulmuş, bitkisel hayata sokulmuştur. Kasa da para mı kalmadı acaba? Ne oluyor? Biri hemşerilerimizi kaale alıp kamu oyunu bilgilendirsin.  Muhalefetin Belediye Meclis üyelerine sorduğumuzda da bilgi alamıyoruz. 

      Eski köylerimiz, yeni mahallelerimizde de maalesef dişe dokunur bir hizmet görmek mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi beklenen arzu edilen iyileşmeleri gerçekleştirip halkın refah seviyesini yükseltemedi, arttıramadı. Böyle olunca halkın mutluluğu değil mutsuzluğu arttı. Herkesin kaygıları arttı, özellikle gençlerin umutları yitirildi. Ne genel iktidardan nede yerel yönetimlerden umutlarımızı tazeleyen, beklenen performansı göremedik. Yapılan araştırmalar hem yerelde ve hem de genelde siyasi iktidarın hızla eridiğini gösteriyor.

      Ben gerçekten iltifatlar etmek istiyorum. Hepsi arkadaşlarımız dostlarımız. Ancak gerçekler ortada

      Burada hakkı teslim etmek gerek. Kanaatimce Barış Pınarı harekatı her türlü riski üstlenerek doğru yapılmıştır. Ülkemizin güneyinde oluşabilecek bölücü terör örgütü yandaşı uydu devlet oluşumu planı şimdilik ötelenmiş, kuruluşu geciktirilmiştir. Hem Amerika’nın hem de Rusya’nın bölgedeki siyasi Emel’leri bütün dünyanın dikkatine sunulmuştur. İki yüzlü müttefiklikler  halkımızın önüne konmuştur. 

      “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur”  O halde  Bize düşen birlik olmak, beraber olmaktır. Ocu bucu, şucu bucu diye aramıza nifak sokulmasına fırsat vermemektir. Türk milleti Arnavut’uyla, Kürtüyle, Gürcüsüyle, Lazıyla, Çerkez’iyle, Boşnakıyla, doğulusuyla, batılısıyla elhasıl kendisini Türk diye sentezleyen, tanımlayan her kişi ile zenginliktir. Güzelliktir. Kardeşliktir. Kıymetini bilelim. Şükrünü edelim.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

     Sağlıcakla kalın…

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?