logo

28 Kasım 2019

Marifet iltifata tabiidir


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli okuyucular,

      Kadirşinas Dostlar;

      “Marifet iltifata tabiidir” ifadesi ne kadar derin ve güzel bir anlayıştır, anlatıştır.

     Yaklaşık sekiz aylık dönem belediyecilik anlamında arkamızda kalmış. Fakat iltifat edilecek gözle görülebilecek her hangi bir hizmet başlatılmış veya tamamlanmış değildir. En azından vatandaşın fark edilebildiği bir görsellik yok. Aksine kent merkezinde keşmekeşlik almış başını gidiyor. Parklanma problemi hat safhada, millet gerçekten bunalmış durumda.  Bursa caddesi, Cuma caddesi, Buluş meydanı, Şehit Komiser Nizamettin Yavlak caddesi ve Gazi caddesinin Eski Kültür merkezine kadar olan bölümü sağlı sollu parklanmalar dolayısı ile tek şeritli yol haline dönmüş durumdadır. Merkez konumunda olan bölgede ara sokaklarda da durum hiç farklı değil.

      Kent meydanındaki sahipsizlik ise evlere şenlik. Dileyen dilediği alanı dilediği gibi hoyratça kullanabiliyor. Bu ilçede herkesin kimlere ait olduğu bilinen üç beş araç, mülki amirimizin aracı gibi yayaların kullanımında olması gereken  alanda parklanabiliyor.

       Büyükşehir ile birlikte planlanmış, seçim öncesi inşaatına başlanan Kapalı pazar alanı ve katlı otopark projesi dondurulmuş, bitkisel hayata sokulmuştur. Kasa da para mı kalmadı acaba? Ne oluyor? Biri hemşerilerimizi kaale alıp kamu oyunu bilgilendirsin.  Muhalefetin Belediye Meclis üyelerine sorduğumuzda da bilgi alamıyoruz. 

      Eski köylerimiz, yeni mahallelerimizde de maalesef dişe dokunur bir hizmet görmek mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi beklenen arzu edilen iyileşmeleri gerçekleştirip halkın refah seviyesini yükseltemedi, arttıramadı. Böyle olunca halkın mutluluğu değil mutsuzluğu arttı. Herkesin kaygıları arttı, özellikle gençlerin umutları yitirildi. Ne genel iktidardan nede yerel yönetimlerden umutlarımızı tazeleyen, beklenen performansı göremedik. Yapılan araştırmalar hem yerelde ve hem de genelde siyasi iktidarın hızla eridiğini gösteriyor.

      Ben gerçekten iltifatlar etmek istiyorum. Hepsi arkadaşlarımız dostlarımız. Ancak gerçekler ortada

      Burada hakkı teslim etmek gerek. Kanaatimce Barış Pınarı harekatı her türlü riski üstlenerek doğru yapılmıştır. Ülkemizin güneyinde oluşabilecek bölücü terör örgütü yandaşı uydu devlet oluşumu planı şimdilik ötelenmiş, kuruluşu geciktirilmiştir. Hem Amerika’nın hem de Rusya’nın bölgedeki siyasi Emel’leri bütün dünyanın dikkatine sunulmuştur. İki yüzlü müttefiklikler  halkımızın önüne konmuştur. 

      “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur”  O halde  Bize düşen birlik olmak, beraber olmaktır. Ocu bucu, şucu bucu diye aramıza nifak sokulmasına fırsat vermemektir. Türk milleti Arnavut’uyla, Kürtüyle, Gürcüsüyle, Lazıyla, Çerkez’iyle, Boşnakıyla, doğulusuyla, batılısıyla elhasıl kendisini Türk diye sentezleyen, tanımlayan her kişi ile zenginliktir. Güzelliktir. Kardeşliktir. Kıymetini bilelim. Şükrünü edelim.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

     Sağlıcakla kalın…

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...