logo

28 Kasım 2019

Marifet iltifata tabiidir


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli okuyucular,

      Kadirşinas Dostlar;

      “Marifet iltifata tabiidir” ifadesi ne kadar derin ve güzel bir anlayıştır, anlatıştır.

     Yaklaşık sekiz aylık dönem belediyecilik anlamında arkamızda kalmış. Fakat iltifat edilecek gözle görülebilecek her hangi bir hizmet başlatılmış veya tamamlanmış değildir. En azından vatandaşın fark edilebildiği bir görsellik yok. Aksine kent merkezinde keşmekeşlik almış başını gidiyor. Parklanma problemi hat safhada, millet gerçekten bunalmış durumda.  Bursa caddesi, Cuma caddesi, Buluş meydanı, Şehit Komiser Nizamettin Yavlak caddesi ve Gazi caddesinin Eski Kültür merkezine kadar olan bölümü sağlı sollu parklanmalar dolayısı ile tek şeritli yol haline dönmüş durumdadır. Merkez konumunda olan bölgede ara sokaklarda da durum hiç farklı değil.

      Kent meydanındaki sahipsizlik ise evlere şenlik. Dileyen dilediği alanı dilediği gibi hoyratça kullanabiliyor. Bu ilçede herkesin kimlere ait olduğu bilinen üç beş araç, mülki amirimizin aracı gibi yayaların kullanımında olması gereken  alanda parklanabiliyor.

       Büyükşehir ile birlikte planlanmış, seçim öncesi inşaatına başlanan Kapalı pazar alanı ve katlı otopark projesi dondurulmuş, bitkisel hayata sokulmuştur. Kasa da para mı kalmadı acaba? Ne oluyor? Biri hemşerilerimizi kaale alıp kamu oyunu bilgilendirsin.  Muhalefetin Belediye Meclis üyelerine sorduğumuzda da bilgi alamıyoruz. 

      Eski köylerimiz, yeni mahallelerimizde de maalesef dişe dokunur bir hizmet görmek mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi beklenen arzu edilen iyileşmeleri gerçekleştirip halkın refah seviyesini yükseltemedi, arttıramadı. Böyle olunca halkın mutluluğu değil mutsuzluğu arttı. Herkesin kaygıları arttı, özellikle gençlerin umutları yitirildi. Ne genel iktidardan nede yerel yönetimlerden umutlarımızı tazeleyen, beklenen performansı göremedik. Yapılan araştırmalar hem yerelde ve hem de genelde siyasi iktidarın hızla eridiğini gösteriyor.

      Ben gerçekten iltifatlar etmek istiyorum. Hepsi arkadaşlarımız dostlarımız. Ancak gerçekler ortada

      Burada hakkı teslim etmek gerek. Kanaatimce Barış Pınarı harekatı her türlü riski üstlenerek doğru yapılmıştır. Ülkemizin güneyinde oluşabilecek bölücü terör örgütü yandaşı uydu devlet oluşumu planı şimdilik ötelenmiş, kuruluşu geciktirilmiştir. Hem Amerika’nın hem de Rusya’nın bölgedeki siyasi Emel’leri bütün dünyanın dikkatine sunulmuştur. İki yüzlü müttefiklikler  halkımızın önüne konmuştur. 

      “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur”  O halde  Bize düşen birlik olmak, beraber olmaktır. Ocu bucu, şucu bucu diye aramıza nifak sokulmasına fırsat vermemektir. Türk milleti Arnavut’uyla, Kürtüyle, Gürcüsüyle, Lazıyla, Çerkez’iyle, Boşnakıyla, doğulusuyla, batılısıyla elhasıl kendisini Türk diye sentezleyen, tanımlayan her kişi ile zenginliktir. Güzelliktir. Kardeşliktir. Kıymetini bilelim. Şükrünü edelim.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

     Sağlıcakla kalın…

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...