logo

“MEHMETÇİK’E VEFA KINALI KUZULAR” YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kestel ve Köyleri Kültür Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen “Mehmetçik’e Vefa Kınalı Kuzlar” programı Kestel Belediyesi Yeni Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Programa; Kaymakamı İskender Yönden, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, İlçe Jandarma Komutanı Can Ayhan, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanları Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları Mahalle Muhtarları Muharip Gaziler Derneği, Askere gidecek gençler ve aileleri ile ilçe sakinleri iştirak etti. Babasultan İlahi gurubunun konseri ile başlayan program, Kuranı Kerim Tilaveti, Protokol konuşmaları Slayt Gösterisi, Askere gidecek gençlere anneleri tarafından kına yakılması, Protokol tarafından gençlere Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edilmesi ve tasavvuf musikisinin sevilen sesi Mesut Yavaş konseri ile sona erdi.
Programa katılımın oldukça yüksek olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren dernek başkanı Necip Arslan, “İlk defa böyle bir program düzenledik, oldukça da güzel oldu. Vatandaşımızın yoğun ilgi göstermesi bizlerin doğru işler yaptığının bir göstergesiydi. Yönetim kurulumuz adına bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Share
283 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?