logo

19 Ağustos 2021

Milli Takım Kampı, Ciğerlerimiz Yanıyor


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli Okuyucular,

     Kıymetli Can Dostlar;

     Ülkemizdeki en büyük olimpik buz pateni salonunun ilçemizde olduğunu biliyor muydunuz? An itibarıyla Aday Milli takım kampının 26 Temmuz – 8 Ağustos  tarihleri arası 3 hafta Kestel de olduğunu biliyor muydunuz? Aday millilerin ilçemize geliş gidişlerini gördünüz mü?  İlçemizde konaklama imkanı bulunamadığı İçin Çekirge-Ramada otelde konakladıklarını biliyor musunuz?

     Sabah gelip, Akşam geri bırakılan sporcularımızın maalesef Kestel’den hatıralarına ekleyecebilekleri en ufak bir enstantaneleri, anıları yok. Çünkü, onlar Mandıras çevre yolunu kullanıyorlar, ilçe merkezini kullanamıyorlar. Çünkü, onlar  ilçemizde konaklama imkanı bulamadılar.  Kestel de esnafımızdan en ufak bir ihtiyaçlarını temin etmiyorlar. Soluklanma, istirahat etme şansını ilçemizdeki bir kafeterya veya pastane de kullanmıyorlar. O halde, ilçemize ne katıyorlar?

    Sportif, Ekonomik, Sosyal, Kültürel, Duygusal, Onursal nasıl istifademiz olacak? Bu en büyük tesisin bize nasıl faydası olabilir? Niçin buraya yapılmış acaba? Ne yapmalıyız? Hiç düşündünüz mü? İhtiyaç veya sorumluluk duydunuz mu, duyuyor musunuz ?

     O halde biz onlara gidelim. Örneğin, ilçemiz çocuklarını yarının millileri olmaları için teşvik edelim. Yavrularımızla, evlatlarımızla birlikte salona gidelim, millilerin çalışmalarını izleyelim. Yavrularımız belki motive olurlar. İlgi duyarlar, İlgilenirler, Özenirler, Gerek Artistik buz pateni, gerek buz hokeyi, gerek serbest buz pateni sporları kişiye özgüven kazandırır. İlçemizden çıkaracağımız milli sporcular kendi geleceklerini, yaşıtdaşlarının ufuklarını açarlar. Birbirlerini motive ederler. Çocuklarımızın sosyalleşmeleri hızlanır. İlçede sosyo kültürel gelişmeye katkı olur diye düşünüyorum. 

     Burada bir diğer konuya geçmek isterim. Herkesin çok etkilendiği, derinden üzüldüğü Orman yangınları Bir hafta önce güney bölgelerimizde, öncelikle Manavgat’ta başlayan orman yangınları yüreklerimizi dağladı. Havaların oldukça sıcak, nem oranının çok düşük, rüzgarın sert ve hızlı olması yangınların yıkıcı etkisini derinden yaşattı. Kaybımız çok derin. Günlerce yangınlar kontrol altına alınamadı. Onlarca köyümüz, milyonlarca hektar ormanımız yok oldu. En güzel tatil bölgelerimiz Manavgat, Bodrum, Marmaris vs etkilendi.

     Hükümetimizin yanlış politikaları, liyakatsiz, beceriksiz idareciler elinde kriz yönetimi yangına müdahaleyi geciktirdi. Birde, yeterli ve uygun ekipman olmayışı yangın uçaklarının maalesef devreye sokulamaması tahribatı büyüttü.

     Bir de buna sosyal medyada dönen doğru veya yanlış bilgiler üzüntümüzü katmerli hale getiriyor. Husumet veya taraftarlık duygularımızı şiddetlendiriyor. İktidara karşı kaybettiğimiz güveni hepten bitiriyor. 

      Farkında mısınız Mafya liderinin iddiaları, Afgan mülteciler sorunu, Kıbrıs meselemiz, Kuzey Irak ve Suriye de terörle mücadelemiz, mavi vatan unutuldu. Ve hatta Kanal İstanbul, Erken seçim çağrıları unutuldu. 24 saatimiz Orman yangınları ile doldu. Ciğerlerimiz yanıyor. Hayat pınarlarımız ormanlarımız yok oluyor. Dünyada itibar kaybediyoruz. Turizm destinasyonlarımız ağır yara aldı.  Kaybolan güzelim Ormanlarımızın yeniden oluşması İçin çok bekleyeceğiz.

     Hükümet bu sınavda da beceriksizliğini ispat etti. Hazırlıksız, tedbirsiz, umursamaz olduğunu bütün dünya gördü, Ancak hala bir yetkili, bir ilgili niçin bir yangın söndürme uçak filomuzun hazır ve nazır olmadığını izah edemiyor. Sorumluluk üstlenmiyor, istifa etmiyor.

     Hele hele, Gözlem gezisi yapan Cumhurbaşkanı, dünya liderimizin (!!!) yollarda toplanan mazlum halka çay dağıtması gerçekten tam bir İroni olarak hafızalara kazındı. Bu fatura zor ödenecek. Bu millet bu hesabı ödetir.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

      Mutlu olun. Sağlıcakla kalın.

Share
80 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AKP’DEN İSTİFA EDEN EDENE…

  25 Eylül 2021 Yazarlar

       Türk siyaseti, tarihinde hiç olmadığı kadar içine düştüğü çıkmazı kendi siyasi döngüsü içerisinde yol bulmaya çalışsa da, maalesef toplumun beklentilerine hala çözüm bulabilmiş değildir. Ülkenin uzun süre iktidarında olan siyasetçiler şunu çok iyi öğrendiler; “Bu ülkede, halkın beklentilerine cevap bulamayan siyaset hiçbir zaman iktidarda kalamayacak, halkın beklentilerine cevap veremeyenlerde kendilerini siyasetin dışında bulacaktır.      Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizi dış güçlere veya...
 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...