logo

MİLLİYETÇİLİĞİN ÖZÜ

     Milliyetçilik fikri, emperyalistlerin işgaline karşı Anadolu da doğdu. Eyleme dönüştü ve ulusal kurtuluş devrimiyle hayata geçip soyutlaştı. Emperyalistlerin başka ülkeleri işgal etmekti amacı, o ülkelerin zenginliklerini ve insanların emeğini sömürmektir. Onun için ülkeleri sömürgeleştiriyorlardı, halkları köleleştiriyorlardı. Yaptıkları insanlık dışı sömürüyü ve zulmü meşrulaştırma ideolojileri, ırkçı, faşist hakve emek düşmanı karşı devrimci ideolojidir.

     Daha açık bir şekilde ifade edersek, işgalciliğin özü ırkçılıktır, faşizimdir. Halklara düşmanlıktır, sömürüdür, zulümdür, savaştır, karşı devrimdir.

     Milliyetçiliğin özü; sömürgecilik, sömürü ve zulüm karşıtlığıdır. Vatan severliktir, eşitliktir, özgürlüktür, barıştır, devrimciliktir.

     Anadolu halkının, dünya mazlum halklarına hediyesi olan milliyetçiliğin olmazsa olmazı, sömürüye, zulüme karşı olmasıdır. Özü de, cevheri de, aslı da budur.

     Tarihi mirasımız olan milliyetçiliğin özünü boşaltarak, ırkçı, faşist bir nitelik kazandırma çabası içerisinde olanlar vardır. Bence, kendilerini boşuna yormasınlar. Türk milleti bu değerine sahip çıkacaktır, değerlerimize saldırarak, bizi yok etme niyetinde olan uluslar arası finans kapitalistleri, yerli işbirlikçileri, vatan hainlerinin ve millet düşmanlarının hevesleri kursaklarında kalacaktır. Allah’ın izniyle milletimiz, vatan hainlerinin ve uşaklık ettikleri efendilerinin amaçlarına ulaşmasına fırsat vermeyecektir.

     Yazdıklarımı arif olan anlamıştır.

     Cahile ne söylersen söyle faydası yoktur.

     O Ama’dır görmez, sağırdır duymaz.

Share
370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?