logo

Muhtarın Yeri Boşnakları Ağırladı

22 yıldır Kazancı´da faaliyet gösteren Muhtarın Yeri, Bosna´dan 1900´lü yıllarda 40 aile olarak göç ederek, Kazancı bayırına gelip köyü kuran Boşnakların bu Ramazan ayında da buluşma noktası oldu.
Bosna Hersek´ten 1900´lü yıllarda, 40 aile olarak göç edip, Kazancıya yerleşip köyü kuran Boşnak torunlarından birisi olan Muhtarın Yeri Et Mangal´ın sahibi Yakup Fidan’ın, her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftarına bu yılda, köyde ve Türkiye´nin değişik şehirlerinde ikamet eden yaklaşık 400 kişi katıldı.
Görülmemiş bir dostluğun ve anıların tazelendiği iftarda, vefat edenler için mevlüt okutulurken, uzun zamandan beri görüşmeyenlerde hasret giderme fırsatı buldu.
Vermiş olduğu bu iftarı geleneksel hale getiren Yakup Fidan, “Seneye sağ olursak inşallah yine bir arada olacağız. Bizleri kırmayarak uzaklardan iftarımıza katılan herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
İftar davetine katılan Boşnaklar ise, “Bizleri her yıl buluşturan, görüşüp hasret gidermemize vesile olan ve bağlarımızın kopmaması için elinden çaba ve gayreti gösteren Yakup Fidan’a bu misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyoruz” diyerek, güzel temennilerde bulundular.

Share
400 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?