logo

“Naim” filmi Kestel’de

Türk spor tarihine damga vuran halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ filmi Kestel Belediyesi tarafından ilçe halkının beğenisine sunulacak. Naim filminin galası 20 Ocak 2020 Pazartesi günü Saat: 19:00 Kestel yeni Kültür Merkezinde yapılacak. 21-22-23 Ocak tarihinde yayınlanmaya başlayacak olan filme Kestel halkının çok büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Çekimleri; Avustralya’nın Melburn şehriyle, Bulgaristan, Türkiye, Moskova, Brezilya, İngiltere ve ABD’de gerçekleşen ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ filminde 19 bin 800 figürasyon kullanıldı.

Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” adlı film, sinema severlerden de tam not almıştı.

Müziklerine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı filmde, Süleymanoğlu’nu oyuncu Hayat Van Eck canlandırdı.

“Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilen Naim Süleymanoğlu, kariyerinde 47 dünya rekoruna, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğuna imza atmasının yanı sıra 3 olimpiyat altın madalyasının da sahibi oldu. Kendi ağırlığının 3 katından fazlasını kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçen Süleymanoğlu, dünya rekoruna ilk olarak 15 yaşındayken imza attı.

Share
3213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?