logo

“Nitelikli Hizmet İstiyoruz”

Saadet Partisi, MHP, CHP ve Sivil Toplum Örgütleri başkanlarının Kestel Şevket Yılmaz Hastanesi önünde bir basın açıklaması düzenlediler.
Şevket Yılmaz polikliniğinin ilçemize nitelikli ve kaliteli hizmet vermediğini hatta saat: 17:00 den sonra hizmetlerin tamamen durduğunun vurgulandığı basın açıklaması aynen şöyle:
“Şevket Yılmaz Kestel Polikliniği saat: 17:00’den sonra hizmet vermemektedir. Vatandaşlarımız Osmangazi ve Yıldırım bölgelerinde ki hastaneler gitmektedir. Bu nedenle Kestel’li vatandaşlarımız mağduriyet yaşamaktadır.
Hasta hakları ilkesine göre, sağlık hizmetinin verilmesinde, hastaların, ırk, dil, din ve mezhep, cinsiyet, siyasi, düşünce ve ekonomik sosyal durumları dikkate alınamaz. Sağlık hizmetleri, herkesin kolayca ulaşabileceği şekilde planlanıp düzenlenir. Buradan da anlaşılıyor ki, Kestel’li vatandaşlarımız sağlık hizmetinden yerinde kaliteli, eşit ve adil faydalanamıyor. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ilçelerindeki vatandaşlar daha kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti alıyor.
Kestel Şevket yılmaz polikliniğinde; kardiyoloji, üroloji, nöroloji, göz, kulak, burun, boğaz, diş, dahiliye, kadın doğum, röntgen v.s bölümlerde hizmet verilirken, tüm bölümler teker teker kapatılmış hizmet durdurulmuştur. 7/24 hizmet veren poliklinik gece 24:00’e kadar faaliyete çekilmiş, şimdide 17:00’ye kadar niteliksiz ve vasıfsız hizmet vermektedir.
Bizler siyasi parti ve sivil toplum örgütleri olarak, Kestel’li vatandaşlarımızın sağlık yönünden mağduriyetlerinin giderilmesini, en hızlı şekilde kaliteli sağlık hizmeti almasını istiyoruz. Bu nedenle il sağlık müdürlüğünü ve Sağlık bakanlığını göreve davet ediyoruz.” dediler.

Share
231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?