logo

15 Ocak 2021

O Kestel Halkının Sesidir


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım. Kestel belediyesi 2021 yılının ilk belediye meclisi toplantısını yaptı.

     Sevgili başkanın yaptığı provokasyon yüzünden meclis salonu arenaya döndü.

     Sevgili kardeşim Önder Tanır, sahi senin belediyedeki görevin nedir?

     Kestel halkı seni niye seçti..?

     Söyler misin; sen nesin, Kestel belediye başkanı mı, yoksa taciz işleri genel müdürümü.?        

     Sen işine baksana, seni alakadar etmeyen işlere niye burnunu sokuyorsun. Çok istiyorsan Türkiye de ne kadar taciz ve tecavüz olayları olmuşsa, hepsinin bir listesini çıkarayım hangi partinin sicili daha bozuk Türkiye halkı görsün, bu tür hassas konuları kaşırsan senin partinin sicili çok kabarık olur, bundan hiç şüphem olmasın.

     Bak kardeşim, sen müslüman olduğunu iddia ediyorsun, bir tarikat mensubu olduğunu duydum, bir kişinin arkasından gıybet yapmak islama göre yasak. Sen, o mekanda olmayan kişi hakkında suçlamada bulunuyorsun yani gıybet yapıyorsun. Bir kişinin kusurunu toplum içinde ifşa edip o kişiyi rencide etmeyi Allah yasaklamış, sen meclis toplantısında bu günahı da işledin. Bu mudur senin tarikatının müslümanlığı.

     Sevgili kardeşim Önder. Boş ver başkasının ne yaptığını, gel seninle beraber senin mağdur ettiğin, emrindeki kadını ve çocuklarını konuşalım. Kestel belediyesindeki zabıta personeli içinde sadece Özden Alemdaroğlu Kestane, kadın olarak var, başka kadını zabıta yok. Bu kadıncağızın iki tanede ufak bebesi var, şu anda Kestel de çocukların mesai saatinde kalacakları kreş ve benzeri mekanda yok, şimdilik çocuklar idareten bir tanıdığının evinde kalıyorlar, annesi Kestel’in içinde görev yaptığı iki üç gün zarfında öğle paydosunda, çocuklarının ihtiyaçlarını giderme fırsatı buluyordu. Sen ne yaptın Önder kardeşim, bu bir tek kadın ve çocuklu Özden Alemdaroğlu Kestaneyi Barakfakiye tayin ettin, üstelik oradaki görev yeri de fiziki olarak bir kadının görev yapmasına müsait değil. Söyle bakalım, senin bu yaptığın bir kadını ve çocuklarını mağdur etmenin dik alası değil mi?

     Biliyorum; Ramazan Kestane’ye olan düşmanlığının intikamını eşinden ve çocuklarından alıyorsun. Sana söyleyeyim, bu yaptığın çok büyük zaaf ve düşkünlüktür, çok büyük günaha giriyorsun. Ne Allah katında ne de Kestel halkı nezdinde alnına sürdüğün bu kara lekeyi silemezsin, benden söylemesi demedi deme.

     Bir çift sözümde meclis üyelerine var.

     Hepinize yazıklar olsun, hepinizin ailesi çoluk çocuğu var. Özden Kestane ve çocuklarına yapılan bu zulmü nasıl içinize sindirdiniz. Biriniz çıkıp bu haksızlığın giderilmesi yönünde bir çaba göstermedi. Bir daha, Kestel belediyesinde bir Allah’ın kulu “ben kadınlar ve çocuklar konusunda duyarlıyım”

     Tanır, kardeşim sana son sözüm şudur. Ramazan Kestane muhalif bir gazetecidir. Onun yaptığı görev senin görevinden çok daha kıymetlidir. O Kestel halkının sesidir. Allah’ın izniyle sesi olmaya devam edecektir.

     Sen bu gün o makamda varsın, yarın olmayacaksın. Fakat, Ramazan kardeşim görevinin başında olacak. Karısına ve çocuklarına zulüm yapmakla Ramazan kardeşime boyun eğdiremezsin. Buda böyle biline.

Share
2128 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okul Öncesi Eğitim

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Okul öncesi eğitim, oyun oynamak şeklinde uygulanır. Görsel bilgiyle desteklenir. Almanya ve Fransa gibi ülkelerin okul öncesi eğitimini anlatan bilgileri incelemek gerekir.      Çocuğun öğrenme gücüne göre ve somuttan soyuta doğru anlatım yapılır. Oyun içinde bilgi verilir. Kuklalarla gösteri yapılır.      Klaus Gebauer, Alman okul öncesi eğitim uzmanıdır. Almanya’da Din dersi ve Ahlak dersi ayrımı var. Din dersi, isteğe bağlı olur. Ahlak dersi mecburi olur. Din dersinde,...
 • KELEPÇE İLE MERHABA, ZİNCİR VE ASMA KİLİTLE HOŞÇA KAL !!

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili dostlar; 2021 sona erdi, erdi de inanın çok kötü bir yıl geçti diyebiliriz. Yüreğimizi yakan orman yangınları, Karadeniz bölgemizde yaşanan sel felaketleri, enflasyonun hızlı tırmanışı ve nerdeyse her gün yapılan zam üstüne zamlar, 18.36 TL.yi gören dolar ve döviz kurlarının rekorlar kırarak yükselişi, 13 TL. yi aşan benzin fiyatları nedeniyle aklınıza gelebilecek her mamulde fiyatların önlenemez yükselişi, hukuk ve adalet sistemindeki keyfilik AHİM ve Anayasa mahkemesi kararlarının dikkate alınmaması, Üniversi...
 • Gücümüzün farkında olalım

  18 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;  Dolar hızlı bir yükselişten sonra aniden beklenenden daha fazla bir düşüşe geçti. Kimi insanlar, dolar düştü diye halay çektiler.      Ben şahsen, halay çekmelerine bir anlam veremedim.      Halay çekeceğinize, dolar niye yükseliyor onu bileceksiniz, yukardan yapılan müdahaleyle düşmesinin bize faydası mı, zararı mı var bilinmesi gereken asıl konu budur.  Bir defa, son alınan hazine garantili Türk lirasıyla hesap açma meselesi,  tefeciler...
 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...