logo

15 Ocak 2021

O Kestel Halkının Sesidir


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım. Kestel belediyesi 2021 yılının ilk belediye meclisi toplantısını yaptı.

     Sevgili başkanın yaptığı provokasyon yüzünden meclis salonu arenaya döndü.

     Sevgili kardeşim Önder Tanır, sahi senin belediyedeki görevin nedir?

     Kestel halkı seni niye seçti..?

     Söyler misin; sen nesin, Kestel belediye başkanı mı, yoksa taciz işleri genel müdürümü.?        

     Sen işine baksana, seni alakadar etmeyen işlere niye burnunu sokuyorsun. Çok istiyorsan Türkiye de ne kadar taciz ve tecavüz olayları olmuşsa, hepsinin bir listesini çıkarayım hangi partinin sicili daha bozuk Türkiye halkı görsün, bu tür hassas konuları kaşırsan senin partinin sicili çok kabarık olur, bundan hiç şüphem olmasın.

     Bak kardeşim, sen müslüman olduğunu iddia ediyorsun, bir tarikat mensubu olduğunu duydum, bir kişinin arkasından gıybet yapmak islama göre yasak. Sen, o mekanda olmayan kişi hakkında suçlamada bulunuyorsun yani gıybet yapıyorsun. Bir kişinin kusurunu toplum içinde ifşa edip o kişiyi rencide etmeyi Allah yasaklamış, sen meclis toplantısında bu günahı da işledin. Bu mudur senin tarikatının müslümanlığı.

     Sevgili kardeşim Önder. Boş ver başkasının ne yaptığını, gel seninle beraber senin mağdur ettiğin, emrindeki kadını ve çocuklarını konuşalım. Kestel belediyesindeki zabıta personeli içinde sadece Özden Alemdaroğlu Kestane, kadın olarak var, başka kadını zabıta yok. Bu kadıncağızın iki tanede ufak bebesi var, şu anda Kestel de çocukların mesai saatinde kalacakları kreş ve benzeri mekanda yok, şimdilik çocuklar idareten bir tanıdığının evinde kalıyorlar, annesi Kestel’in içinde görev yaptığı iki üç gün zarfında öğle paydosunda, çocuklarının ihtiyaçlarını giderme fırsatı buluyordu. Sen ne yaptın Önder kardeşim, bu bir tek kadın ve çocuklu Özden Alemdaroğlu Kestaneyi Barakfakiye tayin ettin, üstelik oradaki görev yeri de fiziki olarak bir kadının görev yapmasına müsait değil. Söyle bakalım, senin bu yaptığın bir kadını ve çocuklarını mağdur etmenin dik alası değil mi?

     Biliyorum; Ramazan Kestane’ye olan düşmanlığının intikamını eşinden ve çocuklarından alıyorsun. Sana söyleyeyim, bu yaptığın çok büyük zaaf ve düşkünlüktür, çok büyük günaha giriyorsun. Ne Allah katında ne de Kestel halkı nezdinde alnına sürdüğün bu kara lekeyi silemezsin, benden söylemesi demedi deme.

     Bir çift sözümde meclis üyelerine var.

     Hepinize yazıklar olsun, hepinizin ailesi çoluk çocuğu var. Özden Kestane ve çocuklarına yapılan bu zulmü nasıl içinize sindirdiniz. Biriniz çıkıp bu haksızlığın giderilmesi yönünde bir çaba göstermedi. Bir daha, Kestel belediyesinde bir Allah’ın kulu “ben kadınlar ve çocuklar konusunda duyarlıyım”

     Tanır, kardeşim sana son sözüm şudur. Ramazan Kestane muhalif bir gazetecidir. Onun yaptığı görev senin görevinden çok daha kıymetlidir. O Kestel halkının sesidir. Allah’ın izniyle sesi olmaya devam edecektir.

     Sen bu gün o makamda varsın, yarın olmayacaksın. Fakat, Ramazan kardeşim görevinin başında olacak. Karısına ve çocuklarına zulüm yapmakla Ramazan kardeşime boyun eğdiremezsin. Buda böyle biline.

Share
2080 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...