logo

“ÖDEME YOK, PARA BİTTİ”

Vatandaşın mahalle bakkallarına olan borçlarının ödenmesinde bile ayrımcılık yapıldı     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Ramazan ayında bazı mahalle marketlerine giderek, veresiye defteri satın almış, borcu olan vatandaşların bazılarının borcunu ödemiş ve bununda reklamını, şovunu boy boy yapmıştı.

     Mahalle bakkallarının listesini Esnaf ve Sanatkarlar derneğinden alan Kestel belediyesinin  bu hesap kapatma konusunda, marketler arasında da ayrımcılık yaptığı ortaya çıktı.

     Çınar Camii aralığında bulunan İspir Gıda isimli markete borcu olan vatandaşların borcunun ne zaman ödeneceğini merak ettiğini söyleyen bakkal sahibi Halim Bilgin, “Ramazan ayında benden veresiye defterini dükkanıma gelip istediler, bende verdim. Geçtiğimiz günlerde belediyeye gidip, ‘Ne zaman ödenecek bu defterdekilerin borçları’ dediğimde; ‘Maalesef para bitti’ cevabı verdiler. Yandaşlara gelince para var, ödeme var, ama bizlere gelince para bitti diyorlar diyen, Halim Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü. “Bu konuyu belediye başkanı ile görüşmek için randevu almak istedim. Özel kalem müdürlüğüne gittiğimde bana; 4 ay sonrasına randevu veriyorlar. Sebebini sorduğumda da, en yakın randevu 4 ay dediler. Halkın seçtiği bir belediye başkanına bile ulaşmak 4 ay gibi bir zaman alıyorsa, biz nerede hata yaptık diye bir kez daha düşünmek gerekir” dedi.

Share
363 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?