logo

OKUL AİLE İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

MEB 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleki ve alan gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla tüm yurtta ve Bursa’da verilen eğitimler devam ediyor.

Bu kapsamda Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Birimi tarafından okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine yönelik düzenlenen okul aile işbirliği geliştirme eğitimleri tamamlandı.

MEB 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleki alan ve gelişimlerinin desteklenmesi bilgi, beceri, değer ve farkındalıklarını artırmak amacıyla ülke genelinde olduğu gibi Bursa’da da öğretmenlere yönelik “Okul Aile İşbirliği Geliştirme Programı Eğitimi ” kursu verildi. Bursa’da görev yapan okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine yönelik ilk olarak “Okul aile işbirliği geliştirme programı eğitici eğitimi” kursu verildi. 154 Öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen kursun ardından ikinci etapta gerçekleştirilen  “Okul aile işbirliği geliştirme programı eğitimi” kursuna ise 4 bin 988 öğretmen katıldı.

Okul aile işbirliği ile ilgili bilgi, beceri, değer ve farkındalıkların artırılmasına katkı sağlanması hedeflenen Okul, Aile İşbirliği Geliştirme Eğitimi Programı çalışmalarıyla çocuğun tüm gelişim süreçlerini merkeze alarak okul ve aile konusunda destek verilmesi amaçlanıyor.

Share
357 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?