logo

Okullardan zikir sesleri duyarsanız, şaşırmayın


Mevcut hükümetin İslam sempatisini bilmeyeniniz yoktur.
Eskiden beri, demokrasi söylemleriyle milleti avutanların demokrasi ve Cumhuriyet ile ilgili sözleri kulaklarımızda yankılanmaktadır. Bir Mühim siyasetçi zamanında demiş ki; “Demokrasi bir tramvaydır. Gittiğimiz yere kadar gider orada ineriz. Bir de demişti ki” Şeriat devleti lafını ciddiye almıyorum. Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor. Yahu, bu millet istedikten sonra tabii elden gidecek!” tabi o zamanlar Demokrasinin ve Cumhuriyetin bu siyasetçiye başbakan olma fırsatı vereceğinin idrakinde değildi.
Yine bir Mühim Milli Eğitim Bakanı da bir zamanlar “asıl olan cumhuriyet değil İslam ve şeriattır. demişti ki o zamanlar daha bakan değildi ve Cumhuriyet yönetiminin kendisine bakanlık ihsan edeceğini de idrak edecek durumda değildi.
Bu gün en başta Atatürk’ü ve Cumhuriyeti hatırlatan her şeyi ortadan kaldırma gayreti içinde olduklarını acıyla görüyoruz. Önce Milli ve Ulusal bayramlarımızı alanlardan, sokaklardan, caddelerden salonlara hapsedecekler oradan da tamamen yok etmeye çalışacaklar. Bunu üzüntüyle görüyoruz. Buna fırsat verecek miyiz?
Aslında, Cumhuriyetin ve demokrasinin İslam dinini alabildiğine yaşayan Müslümanlara ne kadar özgürlük tanıdığı ortada.
Bizler dinimizi yaşarken, özgür irademizle her şekilde ibadetimizi yaşamıyor muyuz? Bu en büyük nimet değil midir?
Aslında sorun bu değil.
Sorun ABD’nin bizi daha iyi sömürebilmesi için düşünemeyen, biat eden, emirlere uyan, sorgulamayan, kaderci ve şükürcü bir millet isteme sorunudur. Bu, Milli Eğitim Bakanının Müfredat değişikliği yaparak, tüm okulları İmam Hatip Okuluna çevirmesi de bundandır.
Yakında; tüm okullardan zikir sesleri duyarsanız, hiç şaşırmayın zira yakındır.
Ancak, Cumhuriyet çocuklarının Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkma refleksi daima güçlüdür. Alternatif Cumhuriyet Kutlamaları da bunun en güzel örneği olmuştur. Yurdun dört bir yanında Cumhuriyet için katılımcı ve coşkulu yürüyüşler ve kutlamalar olmuştur.
Bu eylemler hükümetin bam teline akort ayarı etkisi yapmıştır.
Başbakanımız bu yürüyüşlerden ve kutlamalardan rahatsızlığını hiddetlenerek beyan etmiştir.
Bizler, Milli Bayramlarımızı birlikte ve coşkulu kutlayarak bir erdem olan Cumhuriyet yönetimine sahip çıkmalıyız.
Yarın yapılacak olan Atamızı Anma Törenlerine tüm Kestellilerin canı gönülden katılacağına, Atatürk’ünü şanına yakışır şekilde anacağına inanıyorum.
Kalın sağlıcakla!….

Share
155 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?