logo

10 Mayıs 2020

ÖLÜM SAYISI VE İDDİALAR


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Sevgili okurlar; (TÜİK) Türkiye istatistik kurumuna göre ülkemizde yıllık ölüm artış hızı % 5’tir, bu kurum başbakanlığa bağlı olduğu için bu resmi bir açıklamadır.

     Sağlık bakanlığının açıklamasına göre 2019 yılı baz alındığında bu yıl 1 ocak 20 nisan arası ölüm sayısı 156 bin olmalıydı 153 bin oldu artış bunun neresinde diyor sn. bakan yani ölüm sayılarını gizlemiyoruz demeye getiriyor. Bakın 2019 yılı vefat edenlerin sayısı henüz bilinmiyor,ancak haziran ayında açıklanabiliyor bu bir.

     TÜİK 2016 da (422 bin)- 2017 de (426 bin)- 2018 de de (426 bin) olarak açıklamış ülkemizdeki ölüm sayılarını.Şimdi sn. bakana sorarım 1 ocak 20 nisan net bir sonuç vermez çünkü bu virüs nedeniyle açıklanan ilk ölüm vakası 10 marttır.

     Bakanın dediğinden gidelim 2017-2018 ölüm oranlarının üzerine yıllık artışıda ekleyelim ve 430 bin olarak kabul edelim sayıyı  bölün 365 güne günlük ölüm sayısı 1178 kişidir. 1Ocak 20 nisan arası 111 gündür çarpın 1178 ile 130 bin kişi yapar,sağlık bakanı ne demişti 153 bin kişi .

     Şimdi dostlar rakamlar belki çok kafa karıştırıyor ama bu hesabı yapmak için çok akıllı olmaya gerek yok çok az matematik bilmek yeterli. TÜİK rakamlarına göre 130 bin kişi olmalıydı bakanın açıklamasına göre 153 bin kişi,üstelik trafik ve iş kazalarıda -0- seviyesinde olduğu halde.

      Ölüm sayıları azaldı diyen Sn. bakan bunun cevabını halkımıza vermelidir.

      Birde şu söylemlere kulak verelim Türk Tabipler Birliği, tamamı hekim olan T.Toraks derneği,birçok prf. doktor bilim adamı, yine hekim olan vekil ve başkanlar açıklanan rakamların kuşkulu  olduğunu ,sayılar az gösterildiğini  ,bu sayılar gerçekleri yansıtmadığı şeklinde  açıklama yapıyorlar.Geçen yılki ölüm raporlarında bir tane bile salgın hastalık ibaresinin bulunmadığını bu fazla ölümlerin raporlarında bulaşıcı hastalık yazdığını ve dahada ilginç olan TÜİK VE mezarlıklar müdürlüklerinin ölüm sayısı vermesinin yasaklandığını belirtiyorlar.

     Anlayamadığım kimden neyi saklıyoruz, neden ,bana göre siyasi iktidar bu ölüm sayılarından bile bir başarı öyküsü çıkarmaya  çalışıyor çünkü oy oranlarındaki göstergeler hiç hoşlarına gitmiyor,ama lütfen bu ölümler üzerinden siyaset yapmayın çok çirkinleşiyorsunuz,bu hepimizin sorunu birlikte aşacağız.

      ŞAKA  GİBİ

     Bu kişi Diyanet işleri başkanı falan değil bu güne kadar olan tutumu ve davranışlarıyla AKP din işlerinden sorumlu gen. Bşk. yrd.cısı sn. Ali Erbaş.

     Bir çok örneği olduğu gibi bu kişininde nerelerden gelip bu makamda oturduğunu bilmeyen yok gibi ve bu iktidar feto’ya karşı mücadele veriyor öylemi neyse yorulduk bunları yazmaktan.

     Dünyamızda ve ülkemizde , İslam aleminde bunca sorun yaşanırken bu zat birde Ramazan ayının ilk Cuma hutbesinde insanların cinsel tercihlerini tartışmaya açıyor ve çok tehlikeli bir iş yapıyor.

     Tüm dünyada da böyle İslam aleminde’de insanlar din, dil,mezhep,etnik köken,cinsel tercih ve yaşam biçimi ne olursa olsun zor günlerde sıkıntıda olan insanlara yardım için yarışa girerler.

     Bu insanlıktan nasibini almamış olan kişi bakın bu zor günlerde neler söylüyor.Eş cinseller,zina yapanlar,üniversite kampüslerinde yatak odası manzarası yaratanlar (ne alakaysa) nedeniyle yaradan bütün insanlığı cezalandırıyor!!!!!

     Buyurun cenaze namazına dostlar adama sorarlar bu insanların bu türdeki yaşam tarzları kendi kişisel taleplerimidir yada yaradan onları öylemi yarattı sorsan cevap veremez inanın çünkü yaradana ters düşüyor. Bir yaradan düşünün kendi yarattığı bir varlık için insanlığı cezalandıracak hele  hele bu işin içine kul ve yetim hakkı yiyenleri bir katarsa dünyada çok az insan kalır bu böyle biline.

      Bu günahkarların arasına israfın haram olduğu dinimizde pırıltılı makam odanız trilyonluk makam aracınız aldığınız ciddi maaşlarıda katarsak sizinde işiniz zor sn. Ali Erbaş.

     Sorumluluk sahibi ve önemli bir göreviniz olduğu için çok dikkatli olmalısınız çünkü dinimizce günahlar bunlarla sınırlı değil,sizi  bu göreve getirenlerin gözünden düşmemek için sarf ettiğiniz çaba çok açık net ortada bu kişileri yaptığı yanlışları için uyarmamakta ciddi günah öyle değilmi sevgili hocam.

      Bir din adamı bu zor şartlarda insanlar can derdindeyken bu konulara girmez, ayıptır. Başka bir sıkıntı ise kendisi gibi düşünenleri bu tip açıklamalarla etkileyip bu kişilere karşı nefret ve kin duymalarını sağlar.Bilim adamları virüse çare ararken bu zavallı ise bu hastalıkları zina ve cinsel tercihlere bağlıyor ve AKP’den hiçbir açıklama yok iyimi.

     Sn. Ali Erbaş Atatürk ve Cumhuriyet kazanımlarına karşı hazımsızlığını biliyoruz bu söyledikleriniz laik Cumhuriyetin kuralları ile hiç bağdaşmıyor.

     Son olarak; bu düşüncede olan bir kişi benim Diyanet işleri başkanım olamaz, zaten böyle bir kurumda olmamalı, olması gereken Din işleri başkanlığı olmalı ,ülkemizde farklı dinlere mensup bir çok vatandaşımız yaşıyor o kurumda hepsi temsil edilmeli bu benim düşüncem…

     Kalın Sağlıcakla…

Share
4253 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Pirim vermeyelim

  13 Ağustos 2022 Yazarlar

  Sevgili okurlarım; “Kestel Yöre”nin geçen sayısında Ramazan Kestane, “CHP ve ön seçim” başlıklı  köşe yazısı yazmıştı, gayet isabetli bir tespitler yaptığı için kendisini tebrik ediyorum.      Kimi CHP’li arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum.  CHP de ön seçim olsa ne olacak. Türkiye’nin bu gün karşı karşıya olduğu çok ciddi sorunların hangisi çözülecek, anlamış değilim. Türkiye toplumunun büyük bir kesimi, işsizlik ve pahalılık mağduruyken, insanlar kuru soğana muhtaç durumdayken, halkı bu dertten kurtarmak i...
 • KİBİR ABİDESİ

  13 Ağustos 2022 Yazarlar

       Bir Belediye başkanı düşünün ki, Esnafı rahatsız, köylüsü şikayetçi…      “Kibir abidesi” lakabını yakıştırmışlar.      Yandaşları ve kalemşörleri hariç, kimse ulaşamıyor kendisine…      Sadece esnaf, köylü değil ki; Partisinin yöneticilerinden bile rahatsız olanlar var.      Hele geçmiş yönetimler, alayı istemiyor..      Bir insan bu topraklarda doğar, büyür de neden kısa bir süre içerisinde istenmeyen ad...
 • SIĞINMACILAR

  12 Ağustos 2022 Yazarlar

              Ülkemizde on milyon civarında sığınmacı yaşadığı tahmin ediliyor. Normal bir ülkede tahmin edilmeyip, kayıtlara göre rakam verilmesi gerekirdi elbette ama bizde böyle. Her gün bir kamyonun kasasından sağa sola kaçışan genç erkekleri izliyoruz. Bunlar iyiniyetli midir, ne yer ne içerler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının güvenliği, yaşam hakkı, sosyal yaşantılarının güvencede olması, mal ve ırz güvenliklerinin korunması ile böylesine bir akının ne derece uyuştuğuna seçmenler k...
 • İKİNCİ ABDÜLHAMİT

  03 Ağustos 2022 Yazarlar

  Her şey bilgi bütünlüğü ile ilgili olur. İkinci Abdülhamit de bilgi bütünlüğü ile ilgili olur. Bilgi bütün olur. Bilgi, dini bilgi ve dünya bilgisi olarak ikiye ayrılır. Dini bilgi, dünya bilgisini, kutsayıp kabul eder. Dini bilgi içinde, kutsanmış dünya bilgisi vardır. Feodal sistemde, dini bilgi, dünya bilgisini denetler. Denetleme, fetva ile yapılır. Kapitalist sistemde, bilgi bütünlüğü vardır. Bilgi, ikiye ayrılır. Dini bilgi ve dünya bilgisi, bilgi bütünlüğü olur. Dini bilginin ibadet kuralları için fetva verilir. Dünya bilgisi için fe...