logo

08 Şubat 2022

Önder Tanır, Kul hakkı yemeye devam ediyor


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel Belediyesinde, şeffaflıktan uzak bir şekilde, partizanlık olanca hızıyla maalesef devam ediyor.

     Bir taraftan, “Sizinle çalışma süremiz sona ermiştir” diyerek, inşaat mühendisini ve Mimarı belediyede işten çıkaran Önder Tanır, diğer taraftan AKP’li meclis üyesi Abdurrahman Sekmen’in inşaat mühendisi olan yeğenini, Kesbeltaş şirketi üzerinden belediyede iş başı yaptırıyor.

     Şubat ayı meclisinde konuyu İyi Parti başka bir boyutuyla gündeme taşıdı.

     Oruç Muhammed Aslan, isimli inşaat mühendisi olan bir vatandaşımız belediyede inşaat mühendisi alınacağının ilanını görür ve belediyeye 26.01.2022-30.01.2022 tarihlerinde başvurusunu yapar.

     Yapar yapmasına da, kimin umurunda.

     Önder Tanır, kimi isterse onu alacak veya kimin hatırını kıramazsa o iş başı yapacaktır.

     Nasıl ki, Mimar Eyüp Özkaya ve Mühendis Cengiz Güneş’i keyfi olarak işten çıkarıyorsa, buraya alacağı mühendiste keyfi olarak alınacaktır.

     Önder Tanır, burada kul hakkı yemeye devam ediyor.

     Bakmayın siz görüntüye…

     Ne diyor Hz. Ömer: “Ey insanlar! Sakın bir adamın orucu ve namazı sizi aldatmasınBir kimsenin güvenilir olup olmadığını öğrenmek için konuştuğu zaman doğru söyleyip söylemediğine, kendisine bir şey emanet edildiğinde ona hıyanet edip etmediğine ve menfaat anındaki tavrına bakın.”

     Buradan sonrasında sözü, ne yaptıysa Kestel Belediyesine sesini duyuramayan, başvuruları olmasına rağmen bir defa bile kendisine geri dönüş sağlanmayan Oruç Muhammed Aslan’a bırakıyorum.

      Şöyle diyor Aslan:

      “Bu belirtilen şartların TAMAMINI sağlamış olmama rağmen beni ve başvuran kişilerin hiçbirini mülakata çağırmadan alım yapılmıştır. Bu alım 01.02.2022 tarihinde hemen gerçekleşmiş gözükmektedir. Bu alımı Belediye de komisyon kararı olduğu ve sadece özgeçmişe bakıldığı öne sürülmüştür. Alım şartlarının hepsi tutan birini neden ve niçin almadınız açıklama bekliyorum.

     Bu olay sadece bir olaya mahsus değil bu olay benim başıma 2020 yılında 2 sefer meydana gelmiştir ve bu olay da 3 olmuştur. Sayın Kestel Belediyesinin Komisyon Üyeleri, lütfen bir daha alacağınız kişiyi belirleyip sonra ilan çıkmayın. Ben Kestel ilçesinde büyümüş, çocukluk ve gençlik yıllarımda Taekwondo sporun da dereceler alıp madalya ve kupalar kazandıran   Kestel’e hizmet etmiş biriyim.

     Yani ben KESTEL’LİYİM.

     Haksız bir konumu hayatım boyunca istemedim, sınav ve mülakatla alım yapılmasını istiyorum, bu isteğim çok da zor olmasa gerek.

     Bu dünya da ki hakkım bu kişilere helal değildir.”

     Bence de sonuna kadar haklı…

Share
928 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...