logo

26 Nisan 2021

Onları işimize karıştırmayalım


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım. Tarihi bir hadise, irdelendiğinde doğru sonuca varmanın yolu ilmin ışığında bilimsel yöntem kullanılmalı, kullanılmaz ise doğru tespit yapmanın olanağı olmaz.

    Geçmiş tarihi olayları ön yargısız,  gerçek neyse tarafsız bir şekilde olduğu gibi ortaya konulmalı aksi takdirde  o tarih gerçek tarih olamaz, sahte ve uyduruk tarih olur.

     Bu anlamda, Osmanlı imparatorluğu dönemindeki tarihi vakaları birlikte ele almalı ve kendi tarihi geçenlerimizle  yüzleşmeliyiz, zira bu coğrafyanın tarihi ne Amerika’nın, ne de Avrupa’nın tarihidir. Bu topraklarda yaşayan halkların tarihidir.

     Dolayısıyla en sağlıklı yaklaşım  kendi tarihi gerekçelerimizi bilimsel olarak araştıralım,  bu gerçeklerle yüzleşelim ve birimizle helalleşelim,  geçmişisin yanlışları geçmişte kalsın, biz tarihten ders alalım, çocuklarımızın bizden gurur duyacakları bir miras bırakalım.

     Bu kapsamda ermeni olaylarını irdelemek gerekir.

     Öncelikle, Osmanlı imparatorluğu Türk devleti değil ve Osmanlı oğulları Türk değil, şayet ata erkil bakış açısıyla değil de,  bilimsel olarak bakarsak doğrusu Osmanlı padişahlarının nerdeyse hepsi melezdir. Çünkü, bir çocuğunun oluşumu bir kadınla bir erkeğin genlerinin birleşmesinden meydana geliyor. Yani çocuğun oluşumunda anayla babanın rolü %50, %/50,’dir. Anlayacağınız, bilime göre osmanlı %50 Türk  %50 başka ırktan.

     Şimdi gelin  600 yıllık Osmanlı tarihine bir bakalım, asıl katliam hangi halka yapılmış ve bu katliamlarda  hangi halklar Osmanlıya destek vermiş, görelim .

     Osmanlı,  tarihinin bütün evrelerinde Türkmenlere çok vahşi katliamlar yapmıştır. Türkmenlerden başka tebasındaki diğer halklara son derece yapıcı ve esnek davranmıştır.

     Ne yazık ki, Türkmenlere yapılan katliamlarda Hristiyan halklar, Kürtler ve Araplar Osmanlının yanında yer almışlardır. 

     O vakit, niye kimse Türkmenlere soy kırım bilmem ne yapıldı demiyor. Ayrıca Türkmenlere sunni islam maskesi altında büyük bir kültürel asimilasyon yapılmış ve yarı arap melez topluma çevirmişler. 

     Amerika’ya, Avrupa’ya şu soruyu soruyorum; “Tarihi haksızlığa bu kadar duyarlıysanız,  Osmanlı döneminde en büyük trajediyi yaşayan Türkmenler konusunda niye gıkınız çıkmıyor.” Ayrıca bu yaşanan acılarda Hıristiyanlarında dahli vardır. Açıkçası Türkmenler  finans kapitalistlerin bizim tarihi gerçeklerimizi istismar etmesine izin vermez. Onun için görmezden geliyorlar .

     En doğrusu onları işimize karıştırmayalım. Aksi halde sonumuz felaket olur.

     Türk halkı emperyalist oyunu boşa çıkarmak istiyorsa, en kısa zamanda Ermenistan ile  dostluğunu geliştirecek adımlar atmalı, maddi manavi her türlü ilişkiyi en ileri düzeyde kurmalıdır, emperyalistlerin oyunu boşa çıkarmanın başka bir yolu yoktur.

     Not. Osmanlı yönetim kadrosu ve ordusu Türk değil, devşirmedir. Padişahları da melez olduğuna göre varın siz düşünün.

Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...