logo

ORBAYSPOR BAŞARIYA DOYMUYOR

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Taekwon-do Şampiyonası 6-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.
Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda duygusal anlar yaşandı.
Türkiye Taekwondo Federasyonu, 15 Temmuz hain kalkışmasının unutulmaması ve bu tarihin öneminin anlaşılması için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Federasyon, 2017 yılı faaliyet programı içinde yer alan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nı ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’ne adadı ve önemli şampiyonanın başına bu ismi getirdi. 72 ilden 2400 sporcunun katıldığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası için bir de açılış seramonisi düzenlendi. Seramonide duygusal anlar yaşandı.
Eski Bursa valisi olan Antalya valisi Münir Karaloğlu, konuşmasında gençliğin önemine değindi. Karaloğlu, “Gençliği iyi yetiştirmeliyiz. Onları ruhen ve bedenen kötü alışkanlardan uzak tutmalıyız. Gençliği milli ve manevi değerlere bağlı yetiştirebilirsek, ülkemizin geleceği, milletimizin geleceği o kadar garanti altında demektir” dedi.
İlçemizi temsilen katılan Orbayspor, bu müsabakalarda da büyük bir başarı elde ederek, göğrsümüzü bir kez daha kabarttı.
41 kg. Mehmet Öksüz, 160 rakibi arasında 5 maç kazanarak, çeyrek finalde altın puanda eklenerek Türkiye 8.cisi oldu ve milli takım seçmelerine girmeye hak kazandı. Hemen hemen girdiği tüm turnuvalarda alnının akıyla çıkmayı başaran Orbayspor kulübü, kendilerine desteklerini esirgemeyen belediye başkanı Yener Acar ve ilçe spor müdürü Turan Yavuz’a teşekkür etti.

Share
280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?