logo

Orhaniye Mahallesinde Şuulandırmaya Tepki

M.aydın
Orhaniye mahallesinde yapılması planlanan şuulandırmaya, mahalle halkı tarafından tepkiler çığ gibi büyüyor.
Orhaniye mahallesi sakinlerini, geçtiğimiz hafta Kestel Belediye meclis salonunda toplayan Belediye Başkanı Yener Acar, görmüş olduğu tepkiler yüzünden şaşkına uğradı.
Özellikle mahalle yollarının farklı bahçelerden geçmesi ve bir başkasının yerini, bir başkasına vermek istemesine sinirlenen mahalle sakinlerinden Mehmet Aydın, gazetemize yaptığı açıklama da, “Bizim yerlerimiz Kestel Belediye Başkanının babasının malı değil, kendi kafasına göre dağıtsın. Elbette yollar için bizler mahalleli olarak elimizden geleni her zaman yapmaya hazırız. Fakat, bizden alınan yer karşılığında, bize çok uzaktan ve başkasının hakkından yer verilmesi, mahalleliyi birbirine düşürmekten başka bir şey değildir. Bu konuda Belediye başkanımızın ve personelinin hassasiyet göstermeleri gerekir. Aksi halde, mahallemizde sırf bu yüzden huzur kalmaz” diyerek, belediye başkanının bu yanlış tutumunu eleştirdi.
Öte yandan, Orhaniye mahallesinde şuulandırma yapılmasının yanı sıra, iki kez gündeme getirdiğimiz, “ORHANİYE KAYIYOR” haberine, Kestel Belediye başkanlığı sessizliğini sürdürüyor.
Kestel Belediyesinin bu konuya ne zaman el atacağı, kalıcı bir çözüm bulmak için ne gibi bir çalışma yapacağı Orhaniye halkı tarafından merakla bekleniyor.

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?