logo

OSMAN FAHRİ ÜNAL, CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY

o.fahri ünal.
Cumhuriyet Halk Partisi Kestel ilçe başkanlığına aday olduğunu açıklayan Osman Fahri ÜNAL, yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında şunları dedi:
“ 20 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak olan CHP Kestel olağan üstü kongresinde neden ilçe başkanlığı için aday oldum.
CHP Kestel ilçe teşkilatı olarak 30 mart 2014 yerel seçimlerinde alınan sonuçla partimiz ilçede 3. Sıraya gerilemiş ve 7 olan meclis üyesi sayımız ise 4’e düşmüştür, bir başka deyişle bir önceki dönem toplam Belediye Meclis üyesi sayısı 15 iken 6 meclis üyemiz vardı bu sayı 25’e çıktığı halde bizim meclis üyesi sayımız 4 e düştü. Tarihinde ilk defa böyle bir yenilgi ile karşı karşıya kalan partimizin yöneticilerinin seçimden hemen sonra istifa etmesi bekleniyordu, olması gerekende bu olduğu halde maalesef gerçekleşmedi. Sonunda yönetimin düşmesi nedeniyle ilçe yönetimi kayyuma devredildi ve yapılan onlarca hataya bir tane daha eklenerek 20 temmuz’da olağan üstü kongre kararı alındı .
Bu tarih ülkemiz için hayati önem taşıyan Cumhurbaşkanlığı seçimine sadece 20 gün kaladır, diğer partiler Cumhurbaşkanı adayları için oy toplamaya günler önceden başlamışken, bizim partimiz ilçe başkanını seçmek için delegelerine ulaşıp oylarını almaya çalışmaktadır. Bu çok acı ve hazin bir durumdur, başımızdaki yöneticiler nasıl böyle bir karar alıyor anlamak mümkün değildir.
Partimize hizmet etmiş eski yöneticiler olarak defalarca uyardığımız halde sn. Yıldıray Atlı bu seçimde de aday olacağını açıklamıştır, bu nedenle 7 eski ilçe başkanı, belediye meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partimiz üyeleri bir araya gelerek liste yapma kararı aldık.
Sn.Yıldıray Atlı dışında adaylığını açıklamaya karar veren sn. Hatice Doğan ve sn.Emin Elüstü benim başkanlığımda yapılacak listeye destek vermek için adaylıklarını geri çekmişlerdir.
Geçtiğimiz süreçte, kırgınlıklar, küskünlükler ve başka nedenlerle partimizden ayrılmış olan tüm arkadaşlarımızı tekrar geri kazanacağız ayrıca üye sayımızı çok daha yukarılara çıkaracağız,Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar olan bu kısa süreçte yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışacağız.
Oluşacak bu yönetim listesinde eski başkan ve yöneticiler yer almadan tüm desteklerini vererek yanımızda olacaktır. Bu yönetimin başında olan biri olarak şu sözü veriyorum, bizler bu görevi bir abi formülü ile yürüteceğiz, 5-6 ay sonra yapılacak olan olağan kongreye kadar partimiz istediğimiz seviyeye geldiği takdirde görevimizi hedefleri olan, partisinin çıkarlarını her şeyin üstünde gören, paylaşmasını bilen, laik, demokratik çizgisinden ödün vermeyen, yüreğinde Atatürk sevgisi olan gençlere devredeceğiz.
Sevgi ve saygılarımla”

Share
326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?