logo

PALAVRADAN BEKA


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

     Sevgili Okurlarım; bilmem farkında mısınız, son zamanlarda Türkiye’de yetkililerin görmediği veya görmek istemediği çok önemli olaylar olmaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu’nu öldürme girişiminde bulunan eşkiyalar karşısında devletin aciz kalması, daha sonrasında bu saldırganların elinin öpülmesi, omuzlarda taşınması, cani çeteleri cesaretlendirdi. Devletin otoritesi ve hukukunun yerine, eşkiyaların otoritesi ve hukuku ikame etmeye başladı.

     Kılıçdaroğlu, hadisesinden bu yana en son Akit gazetesi yazarıyla birlikte 4 tane gazeteci çeteler tarafından öldüresiye darp edildi. Bu kişilerin gazeteci olmasından dolayı, kendilerine yapılan insanlık dışı saldırılar kamuoyuna yansıdı. Emin olun ki sıradan bir çok vatandaşımız yol da, çarşı da, işyerinde, evinde saldırganların fiziki müdahalesiyle karşılaşmakta ve hayati tehlike atlatmaktadır. Belki ölenlerde vardır. Olayların bu noktaya gelmesinin sebebi, devletin eşkiyalar karşısında zafiyet göstermesi ve aciz kalmasıdır.

     Devletin birincil görevi ve varlık nedeni, vatandaşının canını koruma zorunluluğudur. Bu hususta asla kata bir milim bile taviz vermemesi gerekir. Aksi takdirde kendi varoluş nedeni tartışmalı konuma getirir. Artık, insanlar devletin hayatını koruyacağına güvenmedikleri için kendi imkanlarıyla başının çaresine bakma arayışı içindeler. Böyle bir olgunun oluşmasının sonucu, Türkiye’nin kaos ve kargaşaya sürüklenmesi anlamına gelir.

     Herkesin başına buyruk davrandığı bir süreç başlarsa o vakit devletin yokoluşu demektir. Palavradan Beka deyip duranlar size sesleniyorum: Size emanet edilen devlet aracılığıyla canımızı ve bütün temel haklarımızı koruyun. Bir yandan yalandan beka diyorsunuz öte yandan devleti varlık nedeni olan olaylarda etkisizleştirerek, yıkılışına zemin hazırlıyorsunuz.

     Son olarak, Türkiye halkına önerim şudur:  Gelin, devleti 82 milyonun temel haklarının güvencesi olacak konuma getirelim. Yoksa hep birlikte çok ama çok pişman oluruz.

     Bu arada; İstanbul seçimi ile ilgili son sözlerimi söyleyeyim. İktidardaki siyasi anlayışın miyadi dolmuştur, zamanı geçmiştir, sürecini tamamlamıştır. Türkiye’nin sorunlarını çözme kabiliyeti yok olmuştur. Artık, Türkiye’nin yenilenmeye ve yeniye ihtiyacı var. Bu anlamda eski ölmüştür, mazide kalmıştır, umut ve yaşam yenidedir. Yeni ile varlığını sürdürecektir. Arife tarif gerekmez. İstanbul halkı ne yapacağını çok güzel bilir.

Share
305 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...