Sevgili Okurlarım; bilmem farkında mısınız, son zamanlarda Türkiye’de yetkililerin görmediği veya görmek istemediği çok önemli olaylar olmaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu’nu öldürme girişiminde bulunan eşkiyalar karşısında devletin aciz kalması, daha sonrasında bu saldırganların elinin öpülmesi, omuzlarda taşınması, cani çeteleri cesaretlendirdi. Devletin otoritesi ve hukukunun yerine, eşkiyaların otoritesi ve hukuku ikame etmeye başladı.

     Kılıçdaroğlu, hadisesinden bu yana en son Akit gazetesi yazarıyla birlikte 4 tane gazeteci çeteler tarafından öldüresiye darp edildi. Bu kişilerin gazeteci olmasından dolayı, kendilerine yapılan insanlık dışı saldırılar kamuoyuna yansıdı. Emin olun ki sıradan bir çok vatandaşımız yol da, çarşı da, işyerinde, evinde saldırganların fiziki müdahalesiyle karşılaşmakta ve hayati tehlike atlatmaktadır. Belki ölenlerde vardır. Olayların bu noktaya gelmesinin sebebi, devletin eşkiyalar karşısında zafiyet göstermesi ve aciz kalmasıdır.

     Devletin birincil görevi ve varlık nedeni, vatandaşının canını koruma zorunluluğudur. Bu hususta asla kata bir milim bile taviz vermemesi gerekir. Aksi takdirde kendi varoluş nedeni tartışmalı konuma getirir. Artık, insanlar devletin hayatını koruyacağına güvenmedikleri için kendi imkanlarıyla başının çaresine bakma arayışı içindeler. Böyle bir olgunun oluşmasının sonucu, Türkiye’nin kaos ve kargaşaya sürüklenmesi anlamına gelir.

     Herkesin başına buyruk davrandığı bir süreç başlarsa o vakit devletin yokoluşu demektir. Palavradan Beka deyip duranlar size sesleniyorum: Size emanet edilen devlet aracılığıyla canımızı ve bütün temel haklarımızı koruyun. Bir yandan yalandan beka diyorsunuz öte yandan devleti varlık nedeni olan olaylarda etkisizleştirerek, yıkılışına zemin hazırlıyorsunuz.

     Son olarak, Türkiye halkına önerim şudur:  Gelin, devleti 82 milyonun temel haklarının güvencesi olacak konuma getirelim. Yoksa hep birlikte çok ama çok pişman oluruz.

     Bu arada; İstanbul seçimi ile ilgili son sözlerimi söyleyeyim. İktidardaki siyasi anlayışın miyadi dolmuştur, zamanı geçmiştir, sürecini tamamlamıştır. Türkiye’nin sorunlarını çözme kabiliyeti yok olmuştur. Artık, Türkiye’nin yenilenmeye ve yeniye ihtiyacı var. Bu anlamda eski ölmüştür, mazide kalmıştır, umut ve yaşam yenidedir. Yeni ile varlığını sürdürecektir. Arife tarif gerekmez. İstanbul halkı ne yapacağını çok güzel bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir