logo

21 Nisan 2023

PKK BAŞ PARMAKSA, İŞARET PARMAĞI DA  HİZBULLAHTIR


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Hizbullah nedir? Hüdapar ile ilişkisi nedir? bir göz atalım. Kesin olan bir şey var açık ve net Hizbullah’ın Hüdapar ile ilişkisi somut ve çok nettir, öyle terörden arınmış falan geçin bu hikâyeleri yemezler, yediremezsiniz. Ünlü emniyetçi zamanın D.iyarbakır istihbarat şube müdürü konuya en hakim kişilerden sn. Hanefi Avcı, Hüdaparı hizbullahın yönettiğini söylüyor, eski Hizbullah yöneticilerini önderimiz, şehidimiz diye anıyorlar diyor, D.iyarbakır’ın efsane emniyet Müdürü Gaffar Okan’ı 25 kişinin katıldığı bir eylemle katlettiklerini söylüyor sn. Bahçeli umarım duymuştur. AKP’yi anlıyorum seçimi kaybedeceğini çok iyi görüyor, hani denize düşen yılana sarılır misali 130-140 bin oya sahip olduğu söylenen  Hizbullah’ın siyasi kanadı  Hüdapar’dan fayda umuyor. Tabi bu arada bilhassa Karadeniz ve Anadolu’daki muhafazakar seçmeninin ne kadarını kaybedeceğinin farkında değil. Peki, MHP ve B.Birlik partileri milliyetçi geçinip ne mutlu Türküm diyen bu grup nasıl oluyor da Türklüğe bu kadar karşı, bayrak ve marşımızı tanımayan, özerk Kürt bölgesi isteyen Said’i Nursi gibi bir hainden, İngiliz ajanından özür dilenmesini isteyen bir anlayışla ittifak yapabiliyor akıl almıyor.

     Dört dönem MHP milletvekili olan eski Ankara ülkü ocakları başkanı Ali Uzun Irmak bakın bu konu ile ilgili neler söylüyor, ülkücülük adına ağlıyorum ben, nasıl bu hale geldi ülkücüler AKP’nin çekirdek kadrosunun felsefesiyle bizimki örtüşmez, bizim 12 Eylül öncesinde savunduğumuz başkanlık sistemi bu değildi.

     Aytunç Erkin, bu konu ile ilgili çok etkileyici yazılar yazıyor, 1991-92 yıllarında Hizbullah’ın PKK ile öldürme, bombalama, kundaklama, silahlı saldırı gibi eylemleri duyulmaya başladı. Bu yıllarda bir isimsiz kahraman var emniyet istihbaratta sorumlu Md. Yardımcısı adı Niyazi Palabıyık, İstanbul Beykoz’daki Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu’na yapılan operasyonu yöneten kişi. Silahlı çatışma yaşandı. Velioğlu, bu operasyonda öldürüldü, Edip Gümüş ve Cemal Tutar canlı yakalandı ceza evine kondular, kurşunlanmasına rağmen bilgisayarlardan 180 bin sayfa doküman çıkarıyor bu kişi. 250 kişinin katili kayıtları var görüntüleri var bunları o dönemin iç işleri bakanı Sadettin Tantan’ında izlediğini söylüyor bütün bunlara rağmen Edip Gümüş, AKP döneminde 2011 de ceza evinden çıkarılıyor ve ikisi de yurt dışına kaçıyor, sosyal medyada Hüdapar’ı ayakta tutabilmek için hala çalışmalar yapıyorlar. Hüdapar’ın başkanı da şu an Hizbullah sanıklarının avukatıdır, sn. Bahçeli bunu da bilmiyor herhalde, tabi ki biliyor da bunu nasıl hazmediyor inanın merak ediyorum,

Hizbullah’ın peşine düşen başka biride Diyarbakır DGM savcısı Yılmaz Aktaş’tı, işkence görerek öldürülmüş onlarca kişinin cesedine ulaştı 31 sanıklı Hizbullah davasının iddianamesini yazdı, Gaffar Okan suikastinden sonra yakalanan örgüt üyelerinin bu cinayetlerin faili olduklarından hiç kuşkumuz yoktu anlaşılmaz bir nedenle tahliye edildiklerini söylüyor. Bu savcı daha sonra başka görevlere atandı baskı gördü ve geçen yıl emekliliğe ayrıldı şimdi İstanbul’da avukatlık yapıyor, işte güzel ülkemin hali.

     Son dört beş yıldır ne yapmaya çalıştığını ve neye hizmet ettiğini bir türlü anlayamadığımız, anlam veremediğimiz sn. Bahçeli, bir sürpriz çıkışa daha imza attı, Hüdapar ile Hizbullah arasında bağın tespit edilemediğini belirtiyor, topu hiç atılmayacak dürüstlüğü ile cesaretiyle tanınan zamanın iç işleri bakanı Sadettin Tantan’a atıyor, Tantan, kendisi şahittir kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur gibi laflar etti. Bursa’mızda da görev yaptığı yıllardan tanıdığımız bu yürekli polis şefi sn. Tantan’ın gocunacak hiçbir şeyi olmadığına kefil olur musunuz derseniz ben olurum, yıllardır tanıyoruz bu zor zamanların insanını hakkında en ufak bir şey bulunamadı çünkü Beyoğlu gibi bir batakhaneyi kısa sürede nasıl temizleyip, pisliklerden arındırdığına şahidiz.

     Tantan’ın cevabı kısa ve net oldu. Bahçeliye “Hüdapar ile Hizbullah arasında tabi ki bağ var” dedi. 57. Hükümet döneminde kendisi başbakan yardımcısı idi Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okan’ın öldürülmesine şahit olmuş birisidir dedi bu birlikteliği nasıl içine sindirebiliyor anlamış değilim, parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum dedi.

     İnsanın içini acıtan MHP, BBP gibi kuruluş felsefeleri milliyetçilik, Türklük üzerine kurulmuş  partiler nasıl oluyor da Türklüğe savaş açmış seçim beyannamesinde Kürtçe Türkçe ile birlikte resmi dil olmalı, Andımız (zaten AKP kaldırdı) ve ne mutlu Türküm diyene sözleri her yerden kaldırılmalı, bir Türk dünyaya bedeldir söylemi bitmeli zorunlu karma eğitimden vazgeçilmeli, kadın çalışmayacak ve okula gitmeyecek diyen, vatan haini İngiliz casusu şeyh Saitten devlet özür dileyecek diyebilen bir partiyle ayni ittifakta ortak olabiliyorlar, sn. Bahçeli ve MHP’li dostlar savunmaya çalıştıkları bu Hüdapar’ın  Hizbullah ile nasıl ilişkili olduğunu sanırım yukarıda yazdığımız bu belgelerle anlamıştır, inanın bende böyle gerici bir anlayışla nasıl bir arada olmayı nasıl hazmedebiliyorlar anlam veremiyorum.

MHP Genel Başkan yardımcıları Bursa milletvekili İsmet Büyükataman ile ilgili geçen hafta bir şeyler yazmıştım bu defada sn. Semih Yalçın için bir şeyler söylemek isterim oda Tantan’ın söylediklerine cevap vermeye çalışmış ama sn. Büyükataman gibi resmen batmış diyebiliriz. Yine PKK ile CHP’yi ilişkilendirmiş sn.Tantan’a, tantana, tatava yapma gibi hoş olmayan sözlerle saldırmaya çalışmış, sn Yalçın, ben buradan defalarca yazdım ama siz bunları duymazdan, görmezden geliyorsunuz ne yazık ki, tekrar tekrar sn. Bahçelinin ortağınız Erdoğan için yıllar önce ağza alınmayacak sözler sarf ettiğini, Habur’dan PKK paçavrası ve silahlarıyla zafer naralarıyla ülkeye sokulduğunu, ayaklarına gidip çadır mahkemelerinin kurulduğunu, Ankara’da terörist başlarının kırmızı halıyla karşılandığını, Dolmabahçe ve Oslo’da pkk ile yapılan pazarlıkları, seçim öncesi Öcalan’a mektup yazdırılıp Diyarbakırda meydanlarda Türkçe ve kürtçe okutulduğunu, Askerlerimizi şehit eden katil Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasını, yurt içinden binlerce kürt teröristin lahmacun ikramları yapılarak ve karanfil vererek Suriye’ye nasıl geçirildiğini bunlar gibi daha yüz tane şeyi yazarım buraya bunları yapan AKP gibi bir parti ile nasıl bir araya geldiniz sizin asıl bunlara cevap vermeniz gerekiyor, bilmek istiyoruz buna da hakkımız var siyaset yapmayı bırakın bu sorularımızı cevap verin gerçekten MHP gibi bu ülkenin olmazsa olmaz bir partisini nasıl bu hale getirdiniz cevabınızı bekliyoruz. 

YEMEDİ

Erdoğan’dan gelen teklifi elinin tersi ile itti bir başka deyişle eski bakanını ikna edemedi Erdoğan, akıllı adam, emrivakiye gelmeyen güçlü bir kişilik buradan çıkış olmadığını çok net gördü AKP’nin eski maliye bakanı Mehmet Şimşek.

Aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum deyip teşekkür etmiş iyide kabul etseydi bu sn. Nebati’ye yol göründü anlamı taşıyordu aslında çokta onur kırıcı, farkındaysanız bir süredir ortalıkta gözükmüyor sn. Nebati.

AKP’den hoş bir şekilde ayrılmamıştı Şimşek, inanmıyorsan kusura bakma arkadaş. Biz bu işe inananlarla yolumuza devam ederiz demişti Erdoğan, ardından birçok yetkisi elinden alındı bir yerde kapı gösterildi, yabancı yatırımcının tepkisinden korktukları için kabinede tutmak zorunda kaldılar. Birde betona laf ederek büyük hata yaptı yatırımlarda inşaatın payı çok yüksek diyerek rant işine çomak soktu, ekonomide işler kötü gidince denize düşen yılana sarılır misali, kötü gidişi  ve suçu üzerine alacak biri lazımdı ama Mehmet Şimşek bu yemi yemedi.

 EKONOMİ YAN YATTI

Yaşanan bu deprem felaketi ülke ekonomisine büyük yük bu tartışma bile götürmez 100 milyar doların üzerinde bir gideri olacak ama bu felaketten öncede ekonomimiz çok kötü durumdaydı kasa 45 milyar dolar eksilerde swap adı altında bir dünya borç alındı yabancı ülkelerden. IMF’ye gitmeyi içlerine sindiremiyorlar neden mi bir zamanlar Erdoğan IMF’ye ödünç para verdik diyordu o zaman ekonominin başında A. Babacan vardı, oradan para alsalar % 2 faiz ödeyecekler tefecilerden % 10 faizle para alıyorlar, milli yerli diye bir model yaratmaya çalıştılar ardından tek adam sistemi ellerinde patladı yanlış yaptıklarını fark ettiler ama iş işten geçti enflasyon hala birçok verilere göre % 110 civarında. AKP yıllardır olduğu gibi gündem değiştirmede tam bir profesyonel olmuşlar bu konuda muhalefette takılıyor peşlerine tam istedikleri gibi gidiyor, diploma var mı yok mu, 3. Defa aday olur mu olmaz mı birde çok kutsal bir şeymiş gibi seccade ’ye ayakkabıları ile basmış Kılıçdaroğlu, geçin bunları lafını bile yapmayın seccade denen örtü bizim geleneklerimizde namaz zamanı çıkarılıp serilir namaz bitince katlanıp kaldırılır,  bu günkü seçmen yapısı artık bu saçmalıklara prim vermiyor, dikkate almayın, insan yerine koymayın bunlarla uğraşanları neden mi ellerinde fazla argüman kalmadı bu tip şeylerden medet umuyorlar çok yazık, çaresizliktir bu, Kılıçdaroğlu ve muhalefet liderlerinin söylediklerine parti programına alıyorlar 2011’de 2023 hedefi koymuşlardı hiç biri olmadı ayni vaatleri kopyala yapıştır yapmışlar,telaşelerinden ve yüzlerindeki gerginlikten seçimi kaybettikleri çok net belli muhalefet sadece ekonomideki bu kötü gidişi ve nasıl bu işin hakkından geleceklerini planlarını, projelerini anlatsınlar, 25-30 TL. Olan soğanı, 200 TL. olan peyniri, 100 TL. Olan zeytini, 330 TL. Olan kıymayı, ekmeği, yılda % 165 zam yapılıp yaza girerken % 20 indirim yapılan doğalgazı, elektriği anlatsınlar, 19,30 TL. olan ve durdurulamayan doları ve orta ölçekli esnafı, çalışarak artık hayal olan araba ve ev alma işini asgari ücretin çok üzerindeki kiraları, uçmuş olan demir çimento fiyatları nedeniyle inşaatçıların halini, girdi, enerji ve iş gücü giderleri nedeniyle beli bükülen sanayiciyi, şehir şehir ilçe kasaba, köy dolaşsınlar kazandık deyip rehavete kapılmasınlar sonuçta seçim sandıkta kazanılıyor anketlerde değil.

Sevgili dostlar seçim öncesine denk gelen bir Ramazan ayını daha bitirmek üzereyiz, oruç ibadetini yapan dostlarımızın ibadetleri kabul olsun, şunu asla unutmayalım çok büyük bir afet yaşadık, fitre zekat gibi yapacağımız yardımları bir şekilde bu yıl depremzede kardeşlerimize ulaştırmaya çalışalım, bu gün onlara yarın bize , unutmayalım, unutturmayalım.

Bayramınız kutlu olsun, nice bayramlara sağlık ve mutlulukla ulaşmanız dileğiyle.

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...