logo

Saadet Partisi BAşkan Acar’ın son bir yılını değerlendirdi “Günü kurtarmaya yönelik projeler çözüm değil”

Saadet Partisi Kestel İlçe başkanlığı tarafından gazetemize yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
Saadet Partisi Kestel ilçe Başkanlığımızca, her yıl Kestel Belediyesinin 1 yıllık icraatlarını değerlendirdiğimiz basın açıklamaları yapmaktayız.
Şunu öncelikle ifade etmek isteriz ki, her daim yapıcı eleştiriyi esas almışızdır. Bu vesileyle, Milli Görüş’çü olarak Gayemiz, Bağcıyı Dövmek değil Üzüm yemektir.
İlçemizin 1 Yıl önceki sorunlarıyla, günümüz sorunlarının mukayesi yapıldığında, maalesef çözüm yönünde 1 arpa boyu yol alınmadığı gibi, Kestel’liler olarak bu sorunların daha da yüksek bir hızla çoğaldığını üzülerek izlemekteyiz. Günü kurtarmaya yönelik projeler maalesef bir çözüm sunmamaktadır
Kestel halkı olarak, önceki ve 15 yıllık AKP iktidarı da dahil olmak üzere, Sanayi kirliliğinden kurtulamadık. Bundan daha acısı ise mevcut idarecilerin bu yönde elle tutulur bir çabanın içine girmemiş olmasıdır. Boyahane ve sanayi tesislerine periyodik olarak ve ya yoğun baskı ve şikayetler üzerine bu işletmelere ceza kesmeyi, çözüm olarak gören anlayışı Kestel hak etmemektedir. AKP ve ondan önceki iktidarların temel seçim propaganda malzemesi olan Mandıras deresi islahı projesi, birilerine seçim ve makam kazandırdı. Ama, hala bir proje olmaktan öteye gidemedi.
Kestel’in ana arterlerinde ulusal marketlere ruhsat vererek, geleneksel esnaf kültürünü bitme noktasına getiren Yener Acar, idaresindeki AKP’li Belediyenin ilçe trafiğini içinden çıkılmaz bir hale getirmesinin sıkıntısını, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda yaşadık.
İlçemizdeki otopark sorunu da, bu sıkıntıyı kat be kat artırmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu sabah saatlerinde Bursa caddesi üzerinde bulunan kargo şirketlerinin yolun bir şeridini işgal etmesi, araç ve yaya trafiğini tehlikeye sokup, sorunlara sebep olmaktadır.
Derekızık yolu üzerindeki su fabrikasından dolayı, nakliyat kamyonlarının tüm güzergahı otopark gibi kullanılması karşılığında, Belediye bir ücret alıyor mu? Almıyorsa bu yolu kullanan vatandaşa bu ceza niye.?
Bütün bu şikayete mevzu, konulara kulak tıkayıp olan biteni Belediye makam odasından seyreden Sn. Acar’a ve ekibine Kestel halkı olarak sormak isteriz; Sahi siz ne iş yapıyorsunuz.
Görünen o ki: AKP’li Belediye iktidarda kaldığı sürece, böyle problemleri daha uzun süre yaşayacağımızda kesindir. Çünkü, AKP 15 yıllık iktidarlarında çözüme ve iyileştirmeye dönük hiçbir uygulamayı hayata geçirememiştir. Toplumların gelişmesinde, Eğitimi en öncelikli unsur olarak gören Milli Görüş hareketi, 2011 yılından itibaren gündemde olan Kestel’e Üniversite kazandırılmasına yönelik çalışmalara desteğini tam olarak vermiştir . Ancak, AKP’li Yener Acar ve ekibinin pasif davranışları yüzünden, Kestel bu büyük kazanımı henüz elde edememiştir. Kestel halkı olarak üniversiteye dair, İleriye dönük ümitlerimizde pek iyimser değildir.
Kestel’in dolaysıyla da, Vani Mehmet Mahallesinin kanayan yarası, Kentsel dönüşüm yıllardır çözümsüzlük ve belirsizlik içinde, değerli vatandaşlarımızı mağdur etmiştir. Son dönemde çözüm adına yapılan çalışmalar neticesinde, vatandaşımıza nezle gösterilip sıtmaya razı etme yönünde bir çabanın içine girildiğini görmekteyiz. Burada rant esas alınıp, vatandaşımızın memnuniyeti arka plana itilmiştir.
İnsana verdiğiniz değer, onun sağlığına yaptığın yatırımla eşdeğerdir anlayışına sahip Milli Görüş hareketi, Kestel halkına bu değerin verilmemesini anlamakta güçlük çekmektedir Nufusu hızlı bir şekilde artan ilçemizde 3-5 sene önce kurulan Şevket Yılmaz Semt polikliniği şifa yerine sıkıntı dağıtmaktadır. Zaman zaman geceleri kapalı olan klinik en alt seviyede tutulan personeliyle de hizmet etmekten çok uzaktır. Devlet Hastanesinin Kestel’e kazandırılması geç kalmış olsa da, çok güzel bir hizmettir. Ancak, tüm değerli Kestel halkı gibi bizde şu sorunun cevabını bir türlü alamamaktayız. Neden, Hastane, sanayii, Trafik karmaşası ve boyahanelerin ortasına yapılır. Burada maksat, Hastaneye gidenin sıhhatine vesile olmak değil de, Hastaneye müşteri kazandırmak mıdır.? Bu konudaki uyarıları dikkate almayan AKP Belediyesi, vatandaşa adeta “Alın size Hastane daha ne istiyorsunuz” demektedir.
Kısaca, Yener Acar ve ekibinin diğer çalışmalarına bakacak olursak, Çöp ve çevre temizliği hususunda gayreti bir çalışma sergilediğini ifade etmek isteriz. Özellikle Çamlıtepe mevkiinde ve bazen köylerdeki yetersiz çöp toplama çalışmaları, halkımıza sıkıntı yaşatmaktadır. Kestel’in henüz hazır olmamasına rağmen uyarıları dikkate almadan hayata geçirdiği yeraltı çöp toplama konteynerlerinin sürekli sorun çıkarması, yıl boyu bizleri canımızdan bezdirdi.
Her geçen gün büyüyen Kestel, hala merkezde kapalı bir Pazar alanına sahip olamamıştır. Maalesef, Yıllardır esnaf ve vatandaşımız mevsimsel zorluklar altında alış verişini yapmaktadır. Burada AKP’li yerel idarenin, pasif kalışı ya da ihmalkarlığı maalesef ilçemizi ağ gibi saran ve küçük esnafı bitiren ulusal marketlerin değirmenine su taşımaktadır.
Sn.Yener Acar ve ekibinin “biz yaptık oldu” anlayışıyla yapmış olup, Kestel halkının parasını hoyratça harcadığı hizmetlere değinecek olursak. Bunların başında, Sosyal tesisler gelmektedir. Yapım aşamasında dahi Sn. Acar, Belediye meclis toplantısında kendi ifadesiyle, bu yatırımların gelir getirici (rantabıl) olmadığını belirtmiş olmasına rağmen, bu tesisleri yapmış olmasını anlayamadık. Kültüre dair çalışmalarda başarısız bir tablo çizen Sn. Yener Acar’ın Anfi tiyatro projesi, sadece Kestel’linin parasını toprağa gömmektir.
10 liralık geliri olup, 50 lira zarar eden yüzme havuzu da ayrı bir israf projesidir. Mevcut Kültür merkezini doldurmakta yetersiz kalan Sn. Acar ve ekibinin yeni kültür merkezi inşaası sadece bir israftır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Kestel halkının büyük bir kısmının dahi yerini bilmediği, Buz pateni pistinin yapılması bardağı taşıran ve haddi israfı ilke edinen bir anlayışın açık ifadesidir. Rahmetli Mustafa Tunalı hocamız gibi sormak isteriz; Sn. Acar, siz veya Kestel halkının yüzde kaçı buraya kaymaya gidecek .
Kestel halkının yıllardır süren, su sorununa çözüm üretemeyen AKP’li Belediye, ilçenin mevcut kaynaklarını kullanamadığı gibi, maalesef ki bu kaynakları Global su şirketlerine servis etmiştir. Su sorununu çözemeyen Belediyenin yukarıda ifade ettiğimiz israf projelerine para yetiştirmek için, boğazımızdan giden bir bardak suya da zam yapmaktan da çekinmemektedir. Büyükşehir Belediye Başkanı Su da indirime gidilirken, Türkiye’nin en pahalı suyunu içen Kestel halkının suyuna zam yapılmasını kesinlikle kabul edemeyiz. Fakat biliyoruz ki, 2 muhalefet partisine rağmen, Belediye Meclis üyeliği çoğunluğuna sahip Sn. Acar ve ekibi, bu itirazlarımızı hiçe saymaktadır. AKP’nin israf projelerine karşı, Belediye Meclis toplantılarında, MHP ve CHP’li üyelerin gayretlerini takdirle karşılıyoruz. Ancak, işine geldiği zaman demokrasiye sığınıp, parmak sayısını hak sebebi gören Sn. Acar’ın bu çabaları boşa çıkarması, Kestel ve halkımız için bir kayıptır.
Kısaca şunu ifade etmek isteriz ki, Sn. Yener Acar ve ekibinin sahip olduğu “BİZ YAPTIK OLDU” anlayışı Kestel’e ve geleceğine zarar vermektedir. Kestel’in yaşanabilir bir Kestel olması için, bu müsrif ve yandaşı koruyan anlayışın derhal görevi bırakması gerekmektedir. Halka hizmeti Hakka hizmet olarak gören Saadet Partisi Kadroları Kestel’in her kesimini kardeşçe kucaklayan bir anlayışla, israfa yönelik yandaşı koruyan birilerine rant sağlayan, proje ve çalışmalardan uzak bir yönetimi esas alacaktır. Geçmişte yerel idarelerde efsaneler yazan Milli Görüşçüler olarak, bizler ve onun tek partisi Saadet Partisi olarak, bu göreve hazırız.
Yaşanabilir bir Kestel için, Milli Görüş iktidarında birlikte çalışmak dileğimizle değerli Kestel’li kardeşlerimize saygılarımızı sunuyoruz.
Eyüp KILIÇ
Saadet Partisi Kestel İlçe Başkanı

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?