logo

Saadet Partisi Kadın Kollarından 10 Ocak Gazeteciler Günü açıklaması

Saadet Partisi Kestel ilçe teşkilatı kadın kolları, 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklama şöyle:
“10 Ocak 1961 yılından itibaren “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak andığımız bu önemli günde, siz değerli basın mensuplarını içtenlikle tebrik ediyoruz. Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu fakat doğru bilgiyi bulmanın zorlaştığı günümüzde, basın mensubu kardeşlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız. Bu sebeple, hak ve adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün değeri bizim için büyüktür. Bu kutsal vazifenizde, bizlerin desteği her zaman sizlerle olacaktır.
Ülkemizde, kişi hak ve özgürlüklerine dayalı, düşünce ve ifade hürriyetinin ilke edinildiği, basın mensuplarının görevini özgürce gerçekleştirebildiği, örgütlenme ve sendikalaşma haklarını mümkün kılan bir ortamın ivedilikle sağlanması gerekmektedir.
Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü şartların biran önce sona erdiği, siyasi kutuplaşmalardan uzak, barışın, huzurun ve refahın tesis edildiği ve siz gazetecilerin evrensel basın ilkeleriyle tarafsız ve etik kurallara bağlı olarak mesleklerini icra edebilecekleri bir iletişim ortamına ulaşmak ortak beklentimizdir.
Ayrıca terör ve savaş gibi olumsuz şartlarda çalışmak zorunda kalan ya da iş bulamadığı için çalışamayan, internet medyası gibi yasal boşluk taşıyan alanlarda çalışarak mağdur olan gazeteciler başta olmak üzere, bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz.”

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?