logo

Saadet Partisi: “Kestel’in Sorunları Çözülememiştir”

20160401_141412
Saadet Partisi Kestel ilçe teşkilatı, geçtiğimiz hafta Kestel kent meydanında yapmış olduğu basın açıklamasıyla, Yerel iktidarın hizmetlerinin günü kurtarma telaşından başka bir şey olmadığını ifade ederek, hiçbir sorunun kalıcı olarak çözülemediğini belirtti. Saadet Partisi İlçe teşkilatının basın açıklaması aynen şöyle: “Kestel’imizin meydanında, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin ikinci yılının sonunda Kestel Belediyesi’nin çalışmalarını, Kestel’imizin sorunlarını ve çözüm Önerilerini kamuoyu ile paylaşmak üzere toplanmış bulunuyoruz.
Kestelimiz, 50 bini aşkın nüfusu, gelişen sanayisi, ülke tarım ekonomisine katkısı, çevre
ve doğal güzellikleri ile şehrimizin doğu kapısının parlayan yıldızı konumundadır. Bu özellikleri ile Kestel’imiz, yerleşim için cazibe merkezi olmaya devam etmektedir.
Kestel’imiz, tüm bu ayırt edeci güzelliklerine rağmen, layık olduğu hizmete kavuşamamıştır. Bunun yanı sıra çevreden, sağlığa, trafikten esnafımıza kadar sorunlar çözülememiştir.
Bu sorunlar kısaca şöyledir.
1- Kestel’imizde sanayi ile yerleşim iç içe olmuştur. Fabrikalardan çıkan atıklar çevreyi ve insan sağlığını ciddi derecede rahatsız etmektedir. Son dönemde, ilçemizde kanser vakalarının
artmış olması bu durumun sonucudur.
2- ilçemizin en büyük sorunlarından biride trafik sorunudur. İlçe merkezinde araçları koyacak otopark bulunmamaktadır. Mevcut otopark yeterli olmamaktadır.
3- İlçemize bir kapalı pazar alanı yapılmaktadır. Bu güzel bir gelişmedir. Ancak, ilçe merkezinde daha önce kapalı pazar alanı olarak belirlenen Çınar Camii arkasındaki alanda kapalı pazar yapılmamışken, yeni mahalleye yapılmış olması anlaşılamamıştır.
4- Kestel’imize üniversitenin gelecek olması da mevcut haliyle bir takım sorunları beraberinde getirecektir. İlçemize gelecek olan, öğrencilerin barınma sorunu en önemli sorun olacaktır. Kestel’imiz bu konuda yeterli alt yapıya sahip değildir. Ayrıca; Öğrencilerimizin etkili vakit geçireceği sosyal alanlarda bulunmamaktadır. Buz pisti yapmakla sosyal belediyecilik olmaz. Kestel’imizin bunca temel sorunu varken, gençlerimizin ahlaki ve manevi gelişimine katkı sağlaması gereken meseleler varken, soruyoruz bu proje bu haliyle kime hizmet edecektir? Kestel’imizde kaç kişi buradan faydalanacaktır? Emin olun ki, bir çok kişi bu yerin adresini dahi öğrenemeyecektir.
6- Köyden, mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde de ciddi problemler bulunmaktadır. En büyük sorun ise mahallelerimizin temizlik problemleridir. Bu sorunun da en kısa zamanda aşılması için atılacak adımların takipçisi olacağız.
Mevcut yönetim, ikinci yılın sonunda tüm temel problemlerin çözümlemediği bu durumda
Saadet Partisi olarak bizden yine zayıf not almıştır. Kestel’in problemlerinin çözümü için Saadet Partisi olarak önerilerimiz şunlardır.
– Mevcut sorunların çözülmesi ile ilgili Kestel’in tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile fikir alışverişinde bulununuz.
– Kestel halkının yapılan veya yapılamayan hizmetler hakkında detaylı olarak bilgilendireceğiniz halk meclislerini biran evvel oluşturunuz. Kestel halkını dinlemek, görüş alış verişinde bulunmak maksadıyla, hafta da bir günü halk günü ilan ediniz.
– Geleceğimiz teminatı gençlerimizin sosyal, ahlaki, manevi gelişimcilerine katkı sağlayacağınız sosyal projelere öncelik veriniz.
– Her durumda ve her konuda mutlaka adaleti gözetiniz.
Açıklamamamızın sonucu; Kestel’imizin biran evvel Saadet Partisi iktidarında efsane Milli Görüş Belediyeciliğine kavuşmasına olan ihtiyaçtır. Milletimiz ancak o zaman gerçek ve nitelikli hizmete kavuşmuş olacaktır. Bizim iktidarımızda, kimse kayırılmayacak, kimse üzülmeyecektir. Herkes bilmelidir ki; Saadet kazanınca Kestel kazanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli Kestel halkına, kıymetli katılımcılara saygı ve sevgilerimizi ifade ediyor, halkımızın bize verdiği görevi en iyi şekilde ifa ederek, Kestel Belediye çalışmalarının bundan sonrada en yakın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

Share
286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?