logo

Saadet Partisinde Kongre heyecanı

     Saadet  Partisi Kestel ilçe teşkilatı kongre heyecanı yaşıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe başkan yardımcısı Ç.Erdal Albayrak, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.

     “2018 Kasım ayında, ilçe başkanlığını Ziraat odası başkanlığı seçimleri dolasıyla boşalan ilçe Başkanlığına Mürsel Kaya, Bursa SP İl başkanlığınca atamayla göreve getirilmişti.

    Yoğun geçen seçim çalışmalarımızın ardından ilçe yönetim kurulu toplanarak kongre kararı aldık. Saadet Pazartes ilçe Baçkanlığımızca yapılan istişareler ve temayül yoklamaları neticesinde 6 Ekim 2019 Pazar günü Kestel Belediye Kültür Merkezinde  (aile parkı) yapılacak kongreye şu an itibarıyla  tek adayla gidileceğini açıkladı.

     Geçmiş dönemlerde olduğu gibi diğer partilerin aksine, Milli Görüş hareketinde kongre süreçlerinin kavga kalp kırgınlığı kulis değil, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirildiği birer şölen olarak görüyoruz. Albayrak, SP Kestel 7. olağan kongremizin de aynı anlayışla gerçekleştireceğimize olan inancımız  da bu yöndedir diye belirtti.

     Halen atamayla ilçe başkanlığını yürüten ve bu kongrede ismi öne çıkan adaylardan Mürsel Kaya, gazetemize  kongre süreci adaylığı ve çalışma  prensipleri hakkında şu değerlendirmelerde bulundu.

       “Çok uzun yıllardır, bu davanın bir neferi olmaktan gurur duyuyorum. Biz biliyoruz ki, bu davanın, hareketin temelinde Teke den süt çıkaran İnanç vardır, vakitten fedakarlık vardır, Yıllardır Milli Görüşün Lideri Rahmetli Erbakan hocamızın aydınlattığı bu yolda, aynı inanç ve kararlılıkla yürümekteyiz.

     Bizler biliyoruz ki tarihte büyük izler bırakmış medeniyetlerin, toplumların yıkılışının, çöküşünün temelinde yatan sebep ADALETSİZLİK’tir.

     Dini, dili, Irkı,Rengi ve düşüncesi ne olursa olsun HERKEZ İÇİN ADALET isteyen bir anlayış çalışmalarımızın temelini oluşturmaktadır.

     Bu vesileyle Erbakan Hocamızın bize “Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden büyük bir Türkiye, yeni ve ADİL bir Dünya”nın kurulması yönündeki hedefi her zaman ilk önceliğimiz olmuştur, bundan sonrada  olacaktır.

     Sevgi, Barış ve Kardeşliğin kuru bir sözden ileri gitmediği günümüzde, bu Barış ve kardeşlik  ortamının yeniden tesisi  Milli Görüşün tek partisi olan Saadet Partisinin ana hedefidir.

     Bugün uygulanan yanlış politikalar ve bir takım müdahalelerle, Ekonomi, dış politika, yasama, yürütme ve özelliklede yargı tamamen dibe vurmuştur. Kendinden olmayanı ötekileştirme, yok sayma, söz, savunma hakkı vermeme veya dinlememe anlayışı ülkede huzur ve güven ortamını bitirmiştir.

     İşte böyle bir ortamda, Milli Görüş hareketinin  düşüncesi, dili, dini, ırkı, ne olursa olsun herkesi dinleyen değer veren elini sıkıp, kardeşçe kucaklayan anlayışına olan ihtiyaç daha da önem arzetmektedir.

     Bütün teşkilatlarımız gibi, Kestel ilçe teşkilatı da, bu anlayışı ana prensip olarak belirleyeceğiz. Bu vesileyle yapacak olduğumuz 7. olağan kongremizi de bir fırsat bilerek, olması gerektiği gibi, kardeşçe sarılmak üzere, tüm ilçe halkımızı  kongremizde misafirimiz olmaya davet ediyorum.

     Kongremizin ilçemiz için  hayırlı hizmetlere vesile olması temennilerimle, değerli Kestel’li  kardeşlerimizi saygı ve muhabetle selamlıyorum” dedi.

Share
860 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?